Rébus pro chytré

Přinášíme vám jedinečný hlavolam, který prověří vaše vizuální schopnosti. Obrázkové hádanky jsou zábavnou kratochvílí, která přináší celou řadu benefitů. 

Díky těmto hlavolamům zlepšíte kritické myšlení, schopnost řešit problémy, a dokonce i smysl pro detail.

Obrázkové hádanky a rébusy mají různou podobu. Můžete v nich hledat logické chyby, luštit kódy k odemčení dveří nebo rozkrývat nesrovnalosti v obrázku. Každopádně se vždycky pobavíte a zapojíte svůj mozek naplno. 

Tyto a jim podobné výzvy slouží jako jedinečný trénink pro mozek, stimulují neurony a zlepšují úroveň koncentrace při každém dalším – byť třeba neúspěšném – pokusu.

Pokud disponujete smyslem pro detail, jsou pro vás rébusy jako stvořené. Jak ale zjistíte, zda jste skutečně tak pozorní, jak si myslíte? Jinak, než že si je na vlastní kůži vyzkoušíte, bohužel ne. 

Tak co, jdete do toho? Pokud kývete na výraz souhlasu, nejprve si nastavte časovač svých hodinek na požadovaný čas 5 vteřin. Pak se ještě jednou soustředěně zadívejte na obrázek. 

Kde se nachází chyba?

Nyní je čas pustit se do práce. Na obrázku jsou dvě ženy v obývacím pokoji. To by nebylo nic nevšedního, pokud by v tom nebyl háček. Logická chyba, která čeká, až ji objevíte.

9 hádanek, nad kterými si lámal hlavu celý internet:

Zdroj: Youtube

Vaším úkolem je odhalit logickou chybu za pouhých 5 vteřin. Doporučujeme vám zaměřit se na každičký detail. Projít obrázek kousek po kousku. Moc času nemáte, a proto je třeba jednat rychle.

Důvěřujte svým instinktům. Díky nim jistě dokážete uprostřed jinak bezchybného obrázku najít hledanou chybu.

Jakmile časovač hodinek odbije poslední vteřinu, hledat přestaňte. Pokud jste logickou chybu našli, pak vám patří obrovská gratulace. Máte bystrou mysl a svým smyslem pro detail se řadíte mezi ty nejchytřejší. 

Pokud jste ale chybu nenašli, nezoufejte. Spolu s námi na ni přijdete. Logická chyba, která se skrývá na obrázku, spočívá v odrazu jedné z žen v zrcadle. Při bližším pohledu je zřejmé, že odraz neodráží přesnou realitu.

Slouží tedy jako nenápadná, ale důkladně zamaskovaná anomálie v obrázku.Ať už jste tuto hádanku vyřešili sami nebo spolu s námi, pochvalte se. Jste dobří, protože jste to nevzdali. 

Příště to navíc bude lepší. Tato zkušenost vás posouvá dál. Obrázkové hádanky slouží k posílení kognitivních funkcí a zlepšení mentální obratnosti.

Zdroje: themindsjournal.com, www.timesnownews.com, www.jagranjosh.com