Zelenina s ďábelskou silou

Ne nadarmo se říká, že ředkvičky mají ďábelskou sílu. Znáte jejich zdravotní účinky? Ředkvčky patří mezi brukvovitou zeleninu. Obsahují sloučeniny, které pomáhají odstraňovat rakovinotvorné látky a zabraňují vzniku nádorů. 

Předpokládá se, že tyto detoxikační sloučeniny obsažené v ředkvičkách chrání tělo především před rakovinou tlustého střeva, ledvin, střev, žaludku a před rakovinou ústní dutiny.

Dalším benefitem, které nám tato zelenina zajistí, je dostatek vitaminu A. Mimo to mají velmi málo kalorií, neobsahují tuk a téměř žádné sacharidy. Jsou skvělým spojencem při hubnutí. 

Ředkvičky jsou skvělým antimykotikem. Ředkvičková šťáva obsahuje enzymy, které ničí plíseň, jež se běžně vyskytuje u lidí. Nazývá se Candida albicans a může způsobovat kvasinkové infekce.

Vitamín C obsažený v ředkvičkách spolu se zinkem a fosforem pomáhají v boji proti vysušování pleti, akné a vyrážkám. Vysoký obsah vody v ředkvičkách hydratuje pokožku. Syrové ředkvičky můžete použít jako masku na obličej. Stačí je najemno nastrouhat a přiložit na 30 minut na pleť. 

Účinné proti Alzheimerovi

Ředkvičky jsou dobrým zdrojem antokyanů. Flavonoidů, které dodávají ředkvičkám nejen červenou barvu, ale pomáhají udržovat srdce v chodu.

Ředkvičky bystří náš mozek. Odborníci se shodují, že pravidelná konzumace ředkviček slouží jako prevence Alzheimerovy choroby a dalších degenerativních poškození mozku. Ředkvičky můžete konzumovat syrové, tepelně upravené nebo z nich udělat součást čerstvé zeleninové šťávy. 

Zdravotní benefity ředkviček: 

Zdroj: Youtube

Ředkvičky jsou plné vlákniny, jsou skvělým pomocníkem pro zažívací soustavu. Pomáhají regulovat trávení a vyprazdňování. Obecně platí, že půl šálku ředkviček obsahuje 1 g vlákniny. 

Ředkvičky mají vysoký obsah draslíku, který pomáhá snižovat krevní tlak. Podporují tvorbu kolagenu, který je nedílnou součástí zdravých cév. 

Dalším benefitem této zeleniny je regulace poškození červených krvinek. Konzumací redkviček zajistíte své krvi větší přísun kyslíku. 

Ředkvičky jsou dobré pro vaše játra. Mají silné čistící účinky. Pomáhají játra detoxikovat a obnovovat jejich přirozenou funkci.

Zdroje: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, typeset.io, www.sciencedirect.com