Tento muž a jeho rodina si koupili byt v panelovém domě. Protože byl v katastrofálním stavu, rozhodli se celou jeho postupnou proměnu manželé zdokumentovat na video. Podívejte se, co dokázali:

Zdroj: Youtube

Strhané tapety, starý nepoužitelný nábytek i kuchyňská linka, na zemi lino a staré zatuchlé koberce. V takovém stavu byl byt, který rodina koupila. Zařízený, včetně starých a zaprášených dekorací. V bytě bylo klasické umakartové jádro a starý nábytek, celkově místo působilo velmi vybydleně.

Rekonstrukce začala strháním starého kazetového stropu a vybouráním příček, které zabraňovaly světlu proniknout i do dalších zákoutí bytu. Poté začal muž předělávat elektrické i vodní rozvody v celém bytě. Stropy snížil podhledy a moderním bodovým osvětlením. Postupně vznikla i luxusní černobílá koupelna s novou vanou. Dveřní rámy byly nově bíle obloženy. Postupná přeměna prostor ukazuje, že dominantními barvami v bytě se staly černá a bílá. Tyto barvy byly zvoleny i pro novou kuchyňskou linku a bytové stěny úložných prostor.

Zhruba od poloviny videa už byt není k poznání. Ukazuje novou, decentní a moderně vybavenou kuchyň. Poté přecházíme do zrekonstruované předsíně se spoustou zrcadlových úložných prostor, rovněž v černé a bílé. I koupelna je už zařízena všemi spotřebiči a sladěna do týchž barev, stejně jako ložnice s velkou manželskou postelí. Vidíme i některé dekorace. V obývacím pokoji je nová černá rohová sedačka a na první pohled nás překvapí, jak krásně se doplňují černé stěny s bílými rámy dveří. Pouze dětský pokoj je zařízen růžovými doplňky, kraluje v něm holčička. 

Asi od sedmé minuty pak znovu procházíme celý byt se záběry před a po. Po celkové rekonstrukci vypadá byt daleko větší a světlejší. Byla ubrána polovina dveří, vznikly zde tři zvětšené průchody a rozbouráním příčky se výrazně zvětšil i obývací pokoj. Úložné prostory byly využity bezezbytku, takže je v bytě celkem 14 metrů čtverečních k uskladnění věcí.

Byt vypadá po rekonstrukci skutečně luxusně. Nevěřili byste, co se dá svépomocí za půl roku vybudovat.

Zdroje: maxky.sk