Jak zvelebit obývák

V první řadě vyměňte žárovky. Ostrá stropní světla nahraďte měkčím a teplým světlem, díky kterému vytvoříte v obývacím pokoji dokonalou atmosféru pro odpočinek. Stolní lampy s teplými žárovkami nejenže okamžitě změní atmosféru vašeho prostoru, ale poslouží také jako funkční umělecké dílo, které místnosti dodá sochařský prvek.

Pokud výměna opotřebované pohovky není v mezích vašeho rozpočtu, zvažte vylepšení celkového vzhledu levnějším akcentovým křeslem. Rozhodněte se pro univerzální kousky, které se mohou s vaším prostorem časem vyvíjet. Pamatujte, že cenová dostupnost a styl mohou jít vždy ruku v ruce.

Chcete-li bojovat proti pocitu nedokončeného nebo nedostatečného prostoru, pomohou vám polštáře. Ty jsou totiž dokonalým řešením s minimální investicí. Snadno vyměníte vzory a textury podle ročních období nebo nálady. Polštáře jsou cenově výhodnou možností, díky které můžete snadno osvěžíte prostor bez zaplacení vysoké ceny.

Za pár stovek

Přidání svíčky a sklenice s květinami na konferenční stolek se může jevit jako drobnost, která v konečném důsledku přinse velkou změnu. Čerstvé nebo umělé květiny dodají výšku a texturu, zatímco svíčky a knihy na konferenční stolek vnesou barvy a sochařské prvky. Vše navíc můžete přizpůsobit svým vlastním preferencím.

Jak předělat obývák za pár tisíc: 

Zdroj: Youtube

Se změnou obývacího pokoje vám pomohou obrázky. Jejich zavěšením sjednotíte místnost a vdechnete duši a charakter i těm nejstarším prostorům. Zejména vintage umění přináší jedinečné kouzlo, které pozvedne celkový charakter místnosti.

Úhlavním nepřítelem dobře zařízeného obývacího pokoje je nepořádek. Abyste předešli ledabyle odloženým předmětům, kupte si tkané koše a papírové krabice. Ty nabízejí funkční a cenově dostupné řešení úložného prostoru. Ať už se jedná o hračky, deky nebo osobní věci, v obchodech najdete takové úložné prostory, které dodají místnosti strukturu a úhlednost, aniž by vyšly příliš draho.

A konečně, odolejte pokušení nábytkových sestav, které postrádají individualitu. Sady jsou sice pohodlné, ale mohou potlačit možnost vzájemného porovnávání, což je klíčový prvek při vytváření designového vzhledu. Začněte tím, že vyměníte jeden nebo dva akcentové stolky za možnosti z druhé ruky, abyste do svého obývacího pokoje vnesli charakter a rozmanitost a proměnili ho v prostor, který skutečně odráží váš styl.

Zdroje: www.thespruce.com, www.houzz.co.uk, www.realhomes.com