Podle vyjádření PPF je zřejmé, že Kellnerová se prostřednictvím impéria stala majitelkou 83,57 procenta akcií O2. Vdova po nejbohatším Čechovi také kontroluje 29,94 procenta akcií Monety.

„Po dobu probíhajícího dědického řízení byla paní Renáta Kellnerová jmenována správcem pozůstalosti po zesnulém Petru Kellnerovi. Z tohoto titulu je tak vedena jako držitel odpovídajících majetkových podílů ve společnostech regulovaných ČNB,“ zní vyjádření PPF.

„Ustanovení paní Kellnerové správcem ale v žádném případě neznamená, že je dědické řízení uzavřeno. Paní Kellnerová také zastupuje rodinu při účasti na jednáních nově vzniklého Řídicího výboru skupiny PPF, který slouží jako poradní orgán CEO Ladislava Bartoníčka,“ informuje mluvčí.

Kellnerová se stala nejbohatší Češkou

Finanční skupinu momentálně vedou čtyři lidé. Výbor vznikl krátce po Kellnerově smrti. Finanční ředitelkou je Kateřina Jirásková, jako advokát tam působí Tomáš Brzobohatý a členy jsou i minoritní podílníci Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart. Jednání se pochopitelně účastní i Kellnerová.

Renátě Kellnerové je třiapadesát let a příliš informací o ní známo není. V roce 1993 se stala členkou představenstva PPF a spravovala a nadále spravuje rodinný majetek. Věnovala se především charitativním projektům.

V roce 2002 spoluzaložila nadaci Educa, jež poskytovala stipendia studentům gymnázia Open Gate v Babicích. V roce 2011 sloučila nadaci Educa a The Kellner Family Foundation a nadále podporuje studenty.

Svět byznysu přišel o vlivného člověka

V roce 2013 se Renáta Kellnerová stala šéfovou akciové společnosti Czech Equestrian Team, která se zabývá chovem a výcvikem sportovních koní. Společnost také organizuje mezinárodní závody v parkurové skákání. V tom je reprezentantka dcera Kellnerových Anna, která se momentálně vyrovnává s tím, že přišla o tatínka.

Nejbohatší Čech na konci března zahynul při tragické nehodě, když se společně s dalšími přáteli chystal podnikat heliskiing, kdy jsou lidé vysazováni přímo z vrtulníku na sněžný terén. Vrtulník však nepřistál, nýbrž havaroval.

Spolu s Kellnerem zahynuli další čtyři lidé. Jediným přeživším je snowboardista David Horváth. Za nehodou nebyly zřejmě jen technické potíže, ale přistání zkomplikovaly i povětrnostní podmínky. Petr Kellner byl jedním z nejvlivnějších Čechů.