Vtipné staré reklamy, které by dnes už byly zakázané

Šokovaná rodina před televizí

Šokovaná rodina před televizí

Foto: profimedia

Politická korektnost nyní vládne na všech frontách a mnoho zdánlivě normálních věcí se jí muselo podřídit. Přesto všichni víme, že před nějakými dvaceti, třiceti lety byl sice svět jednou velkou konzervou, ale nebylo v něm tolik citlivých témat. Dnešní televizní reklamy můžou být mírné i pobuřující zároveň, ale z toho, co vám ukážeme, by byl dnes oheň na střeše.

Především v dnešním světě je reklama tím nejmocnějším způsobem, jak člověka k něčemu ovlivnit. Je všude, kam se podíváte, a někdy se ani jako reklama netváří. Proto má na rozdíl od filmu, seriálů či jiné tvorby jasně stanovená pravidla, která se v případě porušení setkají s tučnou peněžitou pokutou či jejím okamžitým odstraněním.

Stalinovy noční čarodějnice: Kruté a slepě oddané kosily nepřátele po tisících

Minulé století bylo sice konzervativnější, ale co se týče reklam, možné bylo všechno. Dnes by se jen idea na něco podobného nedostala ven ze zasedací místnosti. Reklama na alkohol s dítětem v záběru? Proč ne! Cigareta jako módní trend? Jasně, ale o zdravotním riziku vám neřekneme! O sexistických či rasistických reklamách ani nemluvě. V naší galerii najdete pár kontroverzních kousků, nad kterými se dříve nikdo nepozastavil.