Reynolds Koranteng, známý všem jako Rey, se narodil 2. srpna 1974, takže letos oslaví kulaté padesátiny!

Čech jako poleno s kořeny v Ghaně

Ač to tak nevypadá, sám o sobě říká, že „je Čech jako poleno.“ Narodil se v Praze, a i když má exotické kořeny, považuje se za Čecha. Jeho rodiče se setkali během studií medicíny a díky nim má kořeny jak u nás, tak po tatínkovi v Ghaně.

Po návratu z Ghany, kde Rey strávil část dětství, vyrůstal už v Praze. Po kariéře moderátora rozhodně netoužil, chtěl být pilotem letadla nebo hercem.

Vzpomínky na jeho pobyt v Africe se s lety vytratily, ale na fotky se rád dívá. I když se s otcem a sourozenci nestýká, necítí žádnou zášť. Návštěvu Ghany mnohokrát plánoval, ale vždy se objevila překážka, proč neodjel – jako třeba péče o děti.

A právě děti má s tajemnou manželkou, Monikou. K té se ale dostaneme až dále.

Do televize…

Reyova kariéra v televizi se rozjela, když se v roce 1994 stal součástí týmu nově vzniklé TV Nova, kde předpovídal počasí.

O čtyři roky později se již objevoval jako moderátor zpráv a postupem času se stal jedním z nejdéle vystupujících zprávařů a jednou z typických tváří TV Nova.

Je na něm patrné, že má rád novinařinu. I když je známý je především jako moderátor Televizních novin na TV Nova, po boku Lucie Borhyové, vídali jsme ho i v pořadu Do-re-mi nebo Volejte Novu. Většinou komentuje živě politické pořady nebo volby. Politika je jeho velkým koníčkem, dokonce vystudoval obor politologie a mezinárodní vztahy na vysoké škole CEVRO Institut.

Kromě Lucie Borhyové hlásil chvíli i s Kristinou Kloubkovou a Michaelou Ochotskou. Jeho srdce ale patří už téměř tři sedetiletí jiné ženě – jeho manželce Monice.

Ta je však pro většinu diváků někdo jako paní Columbová.

Kdo je Monika Korantengová?

Když se Rey poprvé setkal s Monikou, byl okouzlen jejíma velkýma modrýma očima. Na první pohled ho dle jeho slov poctila pohrdavým výrazem, což ho motivovalo k dalším krokům. Výsledkem je dlouhotrvající manželství a rodina se zatím třemi dcerami...

Monika Korantengová pracuje také v televizním průmyslu. Dříve do společnosti moc nechodila, ale v poslední době s manželem občas někam vyrazí.

Jeho manželka je Češka a společně mají tři dcery, Vanessu narozenou v roce 1995, Sophii narozenou v roce 2006 a Leontýnu narozenou v roce 2015. „Já bych si další dítě přál, má žena však už nechce, a tak s plozením dětí musím skončit,“ říká nyní.

Podívejte se, jakou krásnou ženu „skrývá“:

Rey je za svou rodinu velmi vděčný a uvědomuje si její nezastupitelné místo ve svém životě. Ostatně, pro délku jejich spokojeného vztahu patří k nejstabilnějším párům českého šoubyznysu.

Mezi Reyovy záliby patří šachy a létání na kluzácích, protože je tak trochu dobrodruh.

Podívejte se na rozhovor s ním:

Zdroj: Youtube

Zdroje: www.super.cz, www.csfd.cz/rey-koranteng, www.fdb.cz/reynolds-koranteng, www.prozeny.cz