Toto obrovské, zhruba 2,7 metru vysoké dravé monstrum, které se prohánělo po Zemi ještě před érou dinosaurů, nahánělo strach svým kořistem svou mohutností a hrozivou loveckou zdatností. Karolínský řezník byl tvor, který svým nešťastným obětem nenechával žádný únik. Vědci objevili jeho zkameněliny ve Spojených státech. Velký suchozemský krokodýl žil na Zemi asi před 231 miliony let. Měl dlouhou lebku a zuby podobné ostří.

Odhalení karolínského řezníka

Článek v deníku Guardian odhaluje objev karolinského řezníka, třímetrového tvora podobného krokodýlovi, který chodil po zadních nohách a připomínal tak chůzí humanoida. Až to byl velmi raný příslušník krokodýlí linie a nepodobal se dnešním korkodýlům. Nebyl vodní a nebyl to čtyřnožec. Prehistorický postrach byl objevený v Severní Karolíně a vrhá nové světlo na pestrou škálu dávných predátorů, kteří se po Zemi potulovali před miliony let.

Karolínský řezník byl vrcholovým predátorem ve svém ekosystému. Měl ostré zuby, které se dobře hodily k trhání masa, a mohutnou kostru, která mu umožňovala kořist dohnat a pokořit. Existence tohoto tvora vykresluje živý obraz kruté reality života v pravěkém světě.

Na video o karolinském řezníkovi se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Vláda teroru?

Nadvláda prehistorického krokodýla v pravěkém prostředí je podtržená jeho postavením vrcholového predátora. V období pozdního triasu, tedy před vznikem dinosaurů, vládl karolínský řezník souši i vodě a svým obětem ponechával jen málo prostoru k úniku.

Hrozivý predátor vyvolával skutečně strach. Jeho schopnost chodit po zadních nohách podobně jako člověk, mu poskytovala výraznou výhodu, která mu umožňovala větší obratnost a schopnost překonávat obrovské vzdálenosti při pronásledování kořisti.

Jako jeden z nejranějších a nejstarších krokodýlomorfů měl Carnufex k žijícím krokodýlům daleko. Byl to hbitý suchozemský predátor, který lovil na souši. Carnufex předchází skupině, do které patří žijící krokodýli," říká paleontoložka Lindsay Zanno.

Před karolínským řezníkem nebylo úniku

Dravost a zdatnost karolínského řezníka znamenala, že jeho kořist měla jen malou šanci na přežití. Krokodýl lovil širokou škálu zvířat, včetně raných savců a plazů. Děsivá kombinace velikosti, síly a přizpůsobivosti z něj v dávném ekosystému udělala nezastavitelnou sílu.

I když hrůzovláda karolínského řezníka nakonec skončila s nástupem éry dinosaurů, jeho odkaz dominantního predátora zůstává ve fosilním záznamu.

Jeho objev nabízí nový pohled do dávných dob, kdy Zemi vládli dávní predátoři. Jeho existence poukazuje na složitost prehistorických ekosystémů a na hrozivé síly, které formovaly život na naší planetě dávno před érou dinosaurů.

Zdroje: www.theguardian.com, en.wikipedia.org/wiki/Carnufex, news.ncsu.edu