Richard Hernandez, coby bývalý bankéř, investoval 75 000 dolarů (necelé dva miliony korun), aby se stal bezpohlavní mýtickou bytostí s rohy a křídly. Tato proměna skutečně mnohým vyrazila dech a na sociálních sítích si získala sledovanou pozici.

Od bankéře k Tiamatovi – či přesněji Tiamatě

Jedinečná cesta za Richardovým snem začala v roce 1997, kdy mu byl diagnostikován AIDS, což ho přimělo k prvotním tělesným úpravám v obavách z nejhoršího. Jeho proměna v podivnou bytost mu postupně vynesla jméno Tiamat Legion Medusa, pod nímž je Richard známý. Říkejme mu tedy dále Tiamat, podle jeho nové identity. A pozor – na jejím konci je žena, tedy spíše dáma.

Z týraného dítěte se stal významný bankéř

Tiamatinu cestu k proměně formovalo náročné dětství. Jako dítě opuštěné v lese v jižním Texasu si vytvořil hluboký vztah k hadům a vnímal je skoro jako rodičovské postavy, součást jeho vytvořené rodiny.

Jeho skutečná výchova byla navíc poznamenána slovním, psychickým a fyzickým týráním ze strany prarodičů.

Když se Tiamat v jedenácti letech přiznal k homosexualitě, byl vystavený neustálé šikaně a sebepoškozování.

Po absolvování střední školy v roce 1979 však zamířili do Houstonu v Texasu, kde nastoupili kariéru ve společnosti JP Morgan Chase. Během 15 let se Tiamat vypracoval na pozici bankovního viceprezidenta a manažera klientů v divizi firemního bankovnictví.

Okamžik, který mu změnil život

Zásadní okamžik nastal v roce 1997, kdy Tiamat obdržel zničující diagnózu HIV. V obavách z nejhoršího zahájili svou cestu k tělesným úpravám, na jejímž počátku byl pár rohů za 400 dolarů. Znamenalo to začátek série změn, včetně kastrace, odstranění uší, rozdělení jazyka a 18 rohových implantátů.

Tiamat se dokonce inspiroval u fiktivní postavy Voldemorta a nechal si částečně odstranit a upravit nos. Na jeho cestu se podívejte na videu zde:

Zdroj: Youtube

Ještěří muž mu dal pocit svobody

Pozoruhodné je, že Tiamatův / Tiamatin vývoj stále pokračuje. S prsy velikosti 38B, kterých dosáhl i díky hormonální terapii, odstranění prostaty a úplné kastraci, pokračuje bývalý Richard v nové definici sebe sama.

Odstranění zubů a vybroušení zbývajících zubů do špičky spolu s trvale zelenýma očima napodobují reptiliánskou estetiku. Podstoupili rozdvojení jazyka, aby připomínal hadí vidličku.

Zásadním cílem Tiamat je zpochybnit tradiční genderové normy a inspirovat nebinární jedince. Identifikují se jako bezpohlavní a používají zájmena "oni/oni", nakonec dávají přednost oslovení "to", podobně jako jejich milovaní hadi.

Cílem je stát se dračí dámou

Tiamat předpokládá, že do roku 2025 dokončí svou proměnu v dračí dámu. Tato cesta je sice netradiční, ale pro Tiamat představuje hluboký a hluboce osobní způsob, jak se vyrovnat s emocionální a psychickou bolestí, která je pronásleduje po celý život.

Tváří v tvář nepřízni osudu a odsouzení zůstává Tiamat neochvějně věrný sám sobě a hodlá lámat rekordy jako jeden z nejvíce modifikovaných lidí na světě. Jejich příběh slouží jako silné svědectví o houževnatosti, sebevyjádření a rozmanitém spektru lidské identity.

Zdroje: nejlepsi.zvireci-psycholog.cz, www.thesun.co.uk, www.news18.com, www.ladbible.com