Ve svých 63 letech si tento britský herec, rodným jménem Michael David Prince, nejenže zachoval svůj půvab, ale prošel proměnou, která vyvolává u jeho fanoušků úžas. 

Cesta k herectví

Praeda si široká veřejnost pamatuje díky jeho ikonickému ztvárnění Robina z Loxley v televizním seriálu z 80. let Robin ze Sherwoodu. Herec však překonal hranice času a stal se nestárnoucí postavou i člověkem, který přijal běh let s pozoruhodnou grácií.

Praed se narodil v Berkeley v hrabství Gloucestershire a jeho cesta do světa herectví začala na Eastbourne College. Jeho kariéru zdobí nesčetné role, z nichž se každá zapsala do historie zábavního průmyslu.

Odkud se vzal „Praed“?

Na své cestě ke slávě se herec setkal s kuriózní situací. Britská herecká odborová organizace Equity již mezi svými členy měla herce jménem Michael Prince. Proto bylo potřeba Michaela Davida Prince nějak odlišit a rychlé listování v telefonním seznamu přineslo náhodně příjmení "Praed".

Tak se zrodil Michaelův pseudonym, který mu připravil půdu pro kariéru, která okouzlila publikum po celém světě.

Od seriálu k seriálu

Praedova vizáž byla vždy spojovaná především s postavou Robina Hooda. Postupně se však změnila v podobu distingovaného gentlemana, který se vyznačuje moudrostí i nepopiratelně působivou postavou. Léta mu přinesla nejen zralost, ale i vyrýsovanou muskulaturu, která se vymyká běžným standardům.

Zatímco role prince Michaela z Moldávie v seriálu Dynastie a dobrodružného Philease Fogga v Tajných dobrodružstvích Julese Verna přispěly k hercovu všeobecnému uznání, novou vlnu obdivu vyvolalo až nedávné odhalení jeho pozoruhodné fyzické proměny.

V roce 2016 hrál Praed v telenovele Emmerdale, kde ztvárnil postavu Franka Claytona. Výbuch v továrně na sladkosti však znamenal konec Frankovy cesty v seriálu.

Kromě hollywoodského světa se Praed pustil i do kulinářské arény, kde se prosadil v pořadu Celebrity MasterChef. Jeho nečekané vystoupení v pořadu přimělo fanoušky obdivovat nejen jeho kulinářské dovednosti, ale i již zmíněný vzhled.

Fyzická proměna Michaela Praeda je cestou od legendárního lukostřelce ke svalnaté postavě, jíž se v 63 letech pyšní. I díky ní si zachovává nestárnoucí charisma a je důkazem toho, že i ve straším věku mohou být muži udržované a krásní.

Zdroje: www.csfd.cz, en.wikipedia.org, www.mirror.co.uk, www.imdb.com, www.sarkariexam.com, en.wikipedia.org