Naše osobnost

Tento, na první pohled hezký obrázek, který se stal hitem internetu, je schopný odhalit naše individuální vlastnosti i nedostatky.

Vytvořila jej specialistka na optické iluze Mia Yilin. Yiliina optická iluze se rychle stala virální senzací díky své jedinečné schopnosti odhalit skryté aspekty našich povah. Na obrázek lze pohlížet dvěma různými způsoby. Můžeme v něm vidět ženu stojící v zahradě nebo do sebe propletené rostliny. 

To, co se zpočátku jeví jako jednoduchý obrázek, v sobě však skrývá klíč k pochopení, zda jste odhodlaný člověk s vysokými nároky, nebo někdo, kdo před životními výzvami raději utíká. 

Výsledky jsou překvapivě přesné. Uživatelé sociálních sítí, zejména na TikToku, kde si tento psychologický test získal širokou pozornost, vyjádřili nemalý údiv nad přesností výsledků. Zazněly zde komentáře typu „Přesně odhadl můj život" nebo „Nemůžu uvěřit, že všechno, co vyšlo, je pravda. Je to až trochu děsivé".

Žena nebo rostliny

Ten, kdo jako první spatřil ženu, je podle Yilin člověkem bez cílů. Potýká se s neustálou nespokojeností, které není schopný čelit. Jedinci, kteří si všimli dívky, prochází nefungujícími vztahy a mají potíž věnovat se tomu, co si přejí. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

„Pokud jste spatřili ženu, nejste příliš spokojení se svým životem. Cítíte se unavení a některé situace ve vás vyvolávají pocit podrážděnosti. V důsledku toho se chcete věnovat vzrušujícím společenským aktivitám. V naději, že díky nim budete šťastnější," uvádí Yilin. 

Ne vždy však splní vaše očekávání. Abyste skutečně dosáhli svých cílů, je třeba začít u sebe. 

Naopak ti, kteří jako první zaznamenali rostliny, jsou, pokud jde o cíle, velice úspěšní. Okolí je považuje za jedince plné nadšení a houževnatosti. Laicky řečeno vzbuzují obdiv svého okolí. 

„Pokud jste jako první viděli rostliny, pak jste v očích ostatních velmi úspěšnou osobou. Vy sami však cítíte, že byste mohli být mnohem lepší, a nenávidíte se za to, že se dostatečně nesnažíte," dodává Yilin. 

Tento psychologický test poukazuje na souvislost mezi vizuálním vnímáním a vnitřní psychologií každého z nás. Je důkazem, že složitost lidské povahy je mnohdy větší, než se na první pohled může zdát. 

Zdroje: www.express.co.uk, www.irishstar.com, www.dailymail.co.uk