Záhadné hlavolamy

Obrázkové hádanky jsou víc než zábavnou kratochvílí. Umožňují nám zlepšit koncentraci, smysl pro detail a rozvinout své kognitivní schopnosti. To vše na základě jednoduchých obrázků. 

Příkladem takového hlavolamu je i náš test, ve kterém se na dvou obrázcích nachází tři důležité rozdíly. Tušíte které? Abyste tuto záhadu vyřešili, musíte je nejen najít, navíc na to máte časový limit pouhých 15 vteřin. 

Zapojte se do této výzvy může skutečně každý, kdo rád soutěže, kde je potřeba rychle přemýšlet. Tento boj s časem skutečně vyhrají jen ti nejbystřejší. 

Najít 3 rozdíly v našich obrázcích se může zdát jednodušší, než to ve skutečnosti je. Jde o malé a mnohdy nenápadné nuance, které na první pohled nejsou patrné. Přesto je nutné je objevit. 

Jen tak máte možnost hádanku vyřešit a pasovat se na šampióna. V takovém případě totiž máte geniální postřeh. Zdokonalte své pozorovací schopnosti při porovnávání dvou zdánlivě stejných obrázků. 

Myslíte si, že to zvládnete levou zadní? Pokud ano, pak na nic nečekejte a pusťte se do toho. Nejprve si ale nastavte časovač hodinek na 15 sekund. 

Najděte dva rozdíly

Ještě než časovač zapnete, soustředěně se na malý okamžik na obrázky zadívejte. Pak se pusťte do práce. 

Matematická hádanka: Které číslo nahrazuje otazník ?

Zdroj: Youtube

Klidně si k sobě vezměte na pomoc kamaráda. Víc hlav ví vždycky víc. Na nalezení každého rozdílu máte 5 vteřin. To není moc, ale ani málo. 

Pokud budete skutečně pozorní a zaměříte se na nejmenší detaily, jistě tyto rozdíly uvidíte. Jakmile časovač odbije poslední sekundu, přestaňte hledat. 

Jak jste dopadli? Pokud se vám tři rozdíly najít podařilo, pak vám patří obrovská gratulace. Skutečně se řadíte mezi jedince, kteří mají geniální postřeh. V případě, že jste naši hádanku nerozluštili, ale nezoufejte. 

Máme pro vás řešení. První rozdíl se nachází ve vlasech starce, respektive v jeho patce. Druhý rozdíl najdete v nose, který je na prvním obrázku vidět celý, zatímco na druhém se jeho špička skrývá pod vousy. 

Třetí rozdíl je pak ukrytý ve vazbě knihy, kde jsou proužky vazby na prvním obrázku dál od sebe, zatímco na druhém se nachází o něco blíž. 

Ať už jste hádanku rozluštili nebo ne, gratulace vám patří i tak. S každým takovým hlavolamem je totiž potřeba zapojit hlavu a to je něco, co se počítá. 

Zdroje: pinellasgrill.com, www.jagranjosh.com, timesofindia.indiatimes.com