Tyto geniální nákresy funkčních raket jsou staré 500 let. Vědci rukopis nechápou

Tereza Malá | 5. 10. 2022

Jak je možné, že naši předkové v dobách dávno minulých dokázali zobrazit předměty a věci, které se objevily i o několik tisíciletí později? Na tuto otázku vědci stále hledají odpověď, protože se nejedná jen o jeden případ. Například rukopis ze Sibiu je příkladem. Tento 500 let starý dokument totiž popisuje vícestupňové rakety na kapalné palivo. Nevěříte?

Po celém světě existuje nespočet starých rukopisů, které popisují neuvěřitelné úspěchy našich předků. Jedním z nich je i rukopis ze Sibiu, který byl objeven v roce 1961. Na 450 stránkách popisuje nejrůznější věci a objevy, ale mimo jiné zobrazuje i detailní nákresy třístupňových raket a popis pilotovaných vesmírných letů a kapalného raketového paliva.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Objev vskutku nečekaný

Rukopis ze Sibiu byl oficiálně vydán v 16. století, ale badatelé věří, že je založen na ještě mnohem starších textech. Nalezl jej roku 1961 Doru Todericiu, profesor vědy a techniky na univerzitě v Bukurešti a ihned se pozastavil nad jeho obsahem. Nemohl si nevšimnout nákresů a technologických detailů týkajících se dělostřelectva, balistiky a detailních popisů vícestupňových raket. Poté byl obsáhlý rukopis uschován v archivu města Sibiu v Rumunsku.

Conrad Haas – Elon Musk 16. století?

Původ rukopisu není zcela jasný, stejně jako původ jeho autora. Rukopis je připisován zřejmě vojenskému inženýrovi Conradu Haasovi, jenž jej měl sepsat mezi lety 1550 a 1570, kdy pracoval pro Maďarské království a knížectví Transylvánii. Ale ani o Haasovi toho mnoho nevíme. Narodil se buďto v Rakousku, nebo v Transylvánii. Za vlády Ferdinanda I. se stal velitelem muničních sil Rakouského království. Na podobné nákresy, jaké obsahuje rukopis ze Sibiu by tedy měl průpravu i zkušenosti. Dokonce se objevují i názory, že Haas obdobné rakety dokonce sám konstruoval a v roce 1550 uskutečnil ve městě Sibiu start rakety. Záznamy však neexistují.

Více informací o tajemném rukopise získáte z tohoto videa:

Zdroj: Youtube

Kdo byl Conrad Haas?

Conrad Haas (1509-1576) byl rakouský nebo sedmihradský saský vojenský inženýr z Uherského království v Sedmihradsku. Dnes je považován za průkopníka raketového pohonu. Svými náčrty a nápady výrazně předčil svou dobu, když navrhl třístupňovou raketu i raketu s posádkou. Kromě funkce zbrojmistra císařské habsburské armády rovněž vyučoval v Klausenburgu. Jeho dílo rukopis ze Sibiu kromě detailních nákresů a plánků obsahuje na konci i varování: "Ale moje rada zní: více míru a žádné války, nechat pušky klidně ve skladišti, aby se kulka nevystřelila, střelný prach neshořel ani nezvlhl, aby si kníže ponechal své peníze, pán arzenálu svůj život; to je rada, kterou dává Conrad Haas."

Vědci zvětšili tisíc let staré figurky. Zjistili, že jde o funkční létací stroje
Magazín

Vědci zvětšili tisíc let staré figurky. Zjistili, že jde o funkční létací stroje

Rakety v historických pramenech

Rukopis je napsán německy a obsahuje teoretické znalosti o konstrukci různých typů zbraní, včetně vícestupňových raket. Jedná se o první dochovanou zmínku v historii, navíc obohacenou detaily, designem letek a křídel ve tvaru kluzáků. Nechybějí ani návody na výrobu kapalných palivových směsí.

Vícestupňové rakety se objevují v historii vícekrát. Již kolem roku 1590 experimentoval bavorský výrobce ohňostrojů a raketový pionýr Johann Schmidlap s dvoustupňovými raketami. S třístupňovými pak zase okolo roku 1650 polský specialista na dělostřelectvo, Kazimierz Siemienowicz.

Všechny tyto příklady jen podporují teorii, že současnost byla předpovězena již před mnoha lety. Ač je mnoho lidí v obdobných případech skeptických, rukopis ze Sibiu a další historické prameny, či dokonce rytiny a hieroglyfy raket a letadel, tuto teorii jen potvrzují.

Zdroje:

mysteriesrunsolved.com

en.wikipedia.org

www.infinityexplorers.com

Tagy Bukurešť Elon Musk Ferdinand I. Dobrotivý Rakousko Rumunsko Sedmihradsko Sibiu Wikipedie