Podivný předmět

Ve 2000 let starém hrobě se kromě kostry ženy objevil také záhadný předmět. Ten však až možná příliš připomíná něco, bez čeho si dnes život vůbec neumíme představit. Soudobý mobil. Objevený předmět ihned vyvolal celou řadu spekulací, co je skutečně zač. 

Nález byl součástí poměrně rozsáhlých vykopávek. Dostaly jednotný název "ruská Atlantida". V tisíce let starém hrobě bylo kromě kostry ženy nazvané Nataša a předmětu podobnému mobilu, nalezená celá řada dalších artefaktů. 

Ruská Atlantida nacházející se na Sibiři byla archeologům zpřístupněná teprve nedávno, po vypuštění místní nádrže. Právě ta byla "domovem" celé řady významných relikvií. 

Vědci musí veškeré artefakty vykopat v co možná nejkratším čase. Důvodem je fakt, že se nádrž dříve či později opět zcela zaplní vodou.

Nádrž se rozkládá na obří ploše čítající přibližně 240 čtverečních kilometrů. Nejideálnějším obdobím, kdy je doporučené nádrž vypustit, je léto. Právě v tento čas klesne hladina vody v nádrží až o 60 metrů. 

Je proto potřeba vykopat všechny artefakty co možná nejdříve, než se nádrž opět zaplní vodou a vše, co zde zůstane, upadne v zapomnění pod vodní hladinou. 

Natašina přezka

Ačkoliv výkopové práce v ruské Atlantidě stále pokračují, největší pozornost si vysloužil zmíněný mobil. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Navzdory spekulacím se vědcům tuto záhadu podařilo rozluštit. Předmět vypadající jako moderní iphone nemá s mobilem nic společného. Jde o sponu z opasku. Černou, tvarem podobnou nejen mobilu, ale také například šekové knížce. 

Povrch spony je zdobený krásnými drahými kameny. Předmět dostal název Natašina přezka. Důvodem je místo jeho nálezu a umístění v hrobce. Ležel přímo vedle kostry Natašy. 

Mezi drahé kameny, které zdobí nalezenou přezku, patří především tyrkys a perleť. Přezku však zdobí také rytina starověké čínské mince. 

Archeologové se domnívají, že všechny artefakty objevené v hrobce pocházejí z doby Hunů. Natašin hrob je pouze jedním ze 110 hrobů, které se vypuštěním nádrže podařilo objevit. Ruská Atlantida je podle vědců skutečnou vědeckou senzací. 

Zdroje: www.latestly.com, www.ladbible.com, www.foxnews.com