Vědci vykopali starověkou extrémně podlouhlou lebku ženy připomínající UFO

Lenka Samuely | 24. 4. 2022

Nefunguje zde kompas, objevují se zvláštní světla a mlha vytváří tajemné obrazce. To je Arkaim neboli ruské Stonehenge. Místo, jež obklopuje tajemná historie. Nalezena zde byla navíc kostra s podivně protáhlou lebkou.

V roce 1987 se soutok řek Bolšaja Karaganka a Uťjaganka na jihu Čeljabinské oblasti v centrálním Rusku mělo stát dnem obrovské přehrady. V té době však archeologové při průzkumných pracích našli neobvyklý násep tvořený z kruhů a čar vycházejících ze středu. Připomínal obrovskou mandalu.

O čtyři roky později již byla oblast vyhlášena kulturní rezervací. Vědci zjistili, že kruhové město, tvořené dvěma baštami, šedesáti chalupami s ohništi, sklepy, studnami a hutními pecemi, obývali Árijové, jež před rokem 2000 př. n. l. expandovali na území Předního východu, severní Indie a Pákistánu.

Zdroj: Youtube

Paprskovité ulice lemoval krytý odvodňovací žlab s jímkami pro zachytávání dešťové vody. Osada měla rozlohu přibližně 20 000 metrů čtverečních, tloušťka opevnění byla 4 až 5 metrů a výška 5,5 metru. Nechyběl ani 2 metry hluboký příkop. Historici odhadují, že v Arkaimu mohlo žít přibližně 1500 až 2500 lidí. Ti se živili zemědělstvím a lovem.

Ruské Stonhenge a podlouhlá lebka

Objev Arkaimu oživil debatu o tom, kde se asi nacházela původní domovina Indoevropanů. Začal být prezentován jako „země Árijců" a „národní a duchovní svatyně Ruska". Struktura města byla prý reprodukcí modelu vesmíru, jež byl popsán ve starověké árijsko-íránské duchovní literatuře, Vedách a Avestách. Vznikl v letech 2050 až 1900 před Kristem v období kultury Sintashta.

Vědci objevili „mrazivé" hnízdo pravěkých lidí. Možná přepíše učebnice historie
Magazín

Vědci objevili „mrazivé" hnízdo pravěkých lidí. Možná přepíše učebnice historie

Právě neobvyklý design osady nedává spát záhadologům. Ti předpokládají, že celý komplex sloužil jako přistávací dráha UFO. Jejich teorii měl potvrdit nález kostry s neobvykle protáhlou lebkou, až podezřele připomínající moderní vyobrazení mimozemšťanů.

13 kamenných věží: Supervyspělá civilizace stvořila geniální stavbu a zmizela
Magazín

13 kamenných věží: Supervyspělá civilizace stvořila geniální stavbu a zmizela

Archeologický výzkum však dokázal, že kostra patří ženě, jež žila asi před 2000 lety a byla členkou kmene Sarmati, který žil na území dnešní Ukrajiny, Kazachstánu a jižního Ruska. Tento původně kočovný a pastevecký lid, příbuzný se Skyty, Médy a Peršany, se začal kolem 4. a 3. století před naším letopočtem přesouvat ze střední části euroasijské stepi západním směrem. V 1. století již kmeny zabíraly území dnešní střední a jihovýchodní Ukrajiny, jižní Rusko, severovýchodní Balkán a okolí Moldavska. Ve 3. a 4. století se pak smísily s Góty a Vandaly.

Deformovaná lebka

Tento národ se, stejně jako Hunové, vyznačoval také tím, že svým potomkům uměle deformoval lebku. Rodiče jim na hlavu od raného dětství přivazovali dřevěná prkénka a látku a postupně tak měnili její tvar. „Tato znetvoření měla vyděsit nepřátele a ukázat sociální identitu," vysvětluje Varsha Pilbrow z australské univerzity v Melbourn.

Zdroj: Youtube

Existují však názory, že tím lidé chtěli napodobit vyspělé mimozemské civilizace nebo se inspirovali bájnými Atlanťany, jež se měli po velkém kataklyzmatu rozšířit do Egypta a Jižní Ameriky. I dnes však tuto zvláštní tradici udržují některé indiánské kmeny. Archeologické nálezy v irácké jeskyni Shanidar zase prozrazují, že lebku si deformovali již lidé žijící 45 tisíc let před Kristem.

Zdroj:

www.histecho.com, www.extrastory.cz, www.en.wikipedia.org, www.cs.wikipedia.org, www.dailymail.co.uk, www.cosmosmagazine.com

Tagy Blízký východ Čeljabinská oblast Egypt Indie kmen kostra Pákistán Rusko Stonehenge Ukrajina