Sympatická zrzka přiznává, že jako každá holka snila o tom, že se jednou postaví před světla reflektorů. Když její strýc dostal truhlářskou zakázku na chalupě bratří Svěráků, využila příležitosti a jela s ním. Zdeňkovi se následně svěřila, že by se chtěla podívat, jak se tvoří film. 

Nejprve se jí poštěstilo natočit studentský snímek s jeho vnukem Filipem, poté ji pozvali na konkurz do chystané pohádky. „Po prvním kole mi řekli, ať to zkusím jindy. O pár dní později mi ale zavolal Honza Svěrák, že si nemám stříhat vlasy,” prozradila tehdy dvacetiletá Kateřina.

Krásná Růženka 

Hudební rodinný film sklízel skvělé recenze. Všichni proto předpokládali, že se zrodila nová hvězda a rusovláska má našlápnuto ke skvělé herecké kariéře. I přestože studovala přírodní medicínu a často jezdila do zahraničí, prohlašovala, že další účasti na filmu nebo v divadelním představení by se nebránila.

Režiséři však na Kateřinu postupně zapomněli. Naposledy se objevila v komedii Jana Haluzy z roku 2021 Deníček moderního fotra. Od té doby, jako by se po ní slehla zem. Štíhlá kráska však nezahálela. Herectví vyměnila za zpěv a výtvarné umění.

Zdroj: Youtube

„Jsem nezávislý umělec žijící v srdci Evropy. Věnuji se grafickému designu, animaci, skládání a mixu hudby a zpěvu,” píše ve svém online portfoliu. Ve své tvorbě se například inspirovala malířem Františkem Kupkou, sochařem Karlem Neprašem nebo umělkyní Fridou Kahlo. 

Renesanční žena

Zároveň vytvořila animovaný videoklip pro zpěvačku a pianistku Beatu Hlavenkovou a sama nazpívala několik písniček. „Jsem renesanční člověk,” prohlásila v rozhovoru pro Blesk.cz. „Svůj život nestavím do žádným mezí a věnuji se tomu, co mě baví.”

Jak ukazuje její Instagram, Kateřina se vdala a před půl rokem nafotila těhotenské fotografie s názvem Dvě ženy. 

Zdroje: www.tvguru.cz, www.super.cz, www.linktr.ee