Děsivý útok žraloka rozpoutal ve floridských vodách hrůzu: Rybář byl stažený pod vodu v šokujícím videodramatu, na které se můžete podívat tady:

Zdroj: Youtube

Varování, které mělo být vyslyšeno

Šokující incident se odehrál ve chvíli, kdy se zdánlivě nebojácný rybář naklonil přes bok své lodi, aby si ve vodě floridského zálivu nenuceně opláchl ruce. Netušil však, že pod hladinou číhá obávaný dravec, který čeká, až se mu podaří využít okamžiku ke smrtícímu sevření. Video, hojně sdílené na sociálních sítích, zachycuje děsivý okamžik, kdy muž, zdánlivě nevšímající si nebezpečí, neuposlechl varování hlasu: „Ruce bych tam nedával." S pohrdavým úšklebkem odvětil: „Aha, dvě vteřiny nic neudělají," a nonšalantně ponořil ruce do vody.

Pouhý jeden okamžik

V okamžiku, kdy vnořil ruce do vody, se mu zastavilo srdce. Z hlubin se totiž vynořil zuřivý žralok a jeho čelisti se neúprosně sevřely na rybářově pravé ruce. V nastalém zmatku byl muž stržený hlavou do kalné vody a jeho výkřiky se rozléhaly vzduchem. Kamera zachytila mučivý okamžik, kdy žralok uvolnil své sevření a zanechal na boku lodi mrazivou krvavou stopu, jak se oběť zoufale snažila znovu získat rovnováhu.

V nastalém chaosu se do akce pustili rybářovi přátelé a jejich zběsilé výkřiky "Chyťte ho! Chyťte ho!" se ozývaly v zoufalé snaze zachránit svého kamaráda. Intenzita videa vrcholí ve chvíli, kdy se zraněný muž probojuje zpět na plavidlo, což je symbolem jeho vítězství nad čelistmi smrti.

Jeden z nejděsivějších dnů na vodě

Michael Russo, rybářův přítel, který byl přímým svědkem této hrůzy, vypráví o tomto utrpení s naléhavostí: „Dnes to byl jeden z nejděsivějších dnů na vodě, jaké jsem kdy zažil," svěřil se s pocitem strachu. Z Russoova mrazivého svědectví vyplývá, že oběť, identifikovaná jako Nick, se stala obětí velkého žraloka citronového, který bez vyprovokování zaútočil a celou skupinu přátel šokoval.

Po tomto srdcervoucím incidentu pohotově zasáhli strážci parku, kteří Nickovi přišli na pomoc a pomohli mu s evakuací do nedaleké nemocnice.

Pozdě bycha honit…

Video se na sociálních sítích šíří rychlostí blesku a je důraznou připomínkou toho, že divočina je nepředvídatelná a opatrnost je na místě i ve zdánlivě klidném prostředí. Pověst floridských Everglades jako země aligátorů a hadů dostává šokující podobu, protože toto setkání vykresluje živý obraz nezkrotných sil, které se skrývají pod jejich vodami. Na konci videa dává Russo slavnostní ponaučení všem, kteří se odváží vstoupit do těchto zrádných vod: „Se žraloky v Everglades není žádná legrace a varování, že je třeba dávat ruce pryč z vody, není přehnané."

Jakmile niterné drama ve videu opadne, zůstane v něm strašidelný obraz muže bojujícího s nelítostným dravcem, který je svědectvím o prvotním boji o přežití, jenž se v těchto osudných vodách odehrál.

Zdroje: www.cbsnews.com, nypost.com, www.nbcnews.com