Filmové peklo vyšlo na pořádný majlant. Nebylo totiž vytvořeno v ateliérech, ale v uměle vyhloubených pískovcových jeskyních poblíž České Lípy.

Režisér Hynek Bočan měl co dělat, aby zvládl korigovat herce. Svěřil se, že Karel Heřmánek byl jako Lucifer přímo démonický. „Čerti pro mě byli naprosto nová zkušenost, nový žánr. A Karel Heřmánek mi moc pomohl. Byl první natáčecí den, řekl jsem – kamera – a on začal řádit. Doslova! Koukal jsem jako blázen. Šel jsem za ním a říkám mu: ‚Karle, co to děláš? Ty jsi zešílel!‘ A on: ‚Co je? To je čert! Co čert? To je Lucifer. To takhle prostě musím.‘ Nechal jsem ho tedy hrát a tu postavu udělal dokonale,“ prozradil Bočan.

Na natáčení se stalo několik nehod. Kvůli tomu musela být posílena požární bezpečnost a sanitky byly připravené na okamžitý výjezd. K nim došlo, když byli tři čerti popáleni pekelným ohněm. Kostýmy byly totiž velmi hořlavé.

Jaroslava Kretschmerová, která si zahrála zlou macechu Doru, nijak netajila, že na place se notně pilo. Sdílná byla i Dana Bartůňková. „Bydleli jsme na statku, kde se natáčel mlýn, a každý večer tam byl oheň, pekla se masíčka a staří herci říkali historky. Nás akorát štáb předčasně zaháněl se slovy: ‚Princezny, po desátý spát. Ať nemáte pod očima pytle.‘ Ale je jasný, že když nás zahnali, že jsme se druhou stranou vrátili. Ráno jsme si pak kapali kapky do očí,“ napráskala představitelka princezny Angelíny Dana Bartůňková.

Hynek Bočan měl v té době syna na základní škole. Poprosil ho tedy, aby s kamarády namaloval, jak by měl vypadat čert. Masky se pak tvořily dle dětských návrhů.

Starého Mlynáře Máchala hrál František Vicena. Premiéry se herec nedožil, jelikož se pár měsíců po natáčení oběsil.