Je jisté, že nálada žen během měsíčního cyklu kolísá. Někdy jsou vřelé a láskyplné, jindy chladné a rezervované. Tyto výkyvy emocí řada z nich bere s nadhledem. Podle astrologů však existují znamení, která projevují extrémnější chování a tíhnou k manipulaci, žárlivosti nebo dokonce agresivitě. Svým partnerům tak mohou vytvořit doslova peklo na zemi.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Znamení, jež ovládá Saturn, je tradičně spojováno s vlastnostmi, jako jsou cílevědomost, disciplína a ambice. Ty většinou vedou k úspěšné kariéře, která je pro Kozorohy na prvním místě. Právě práce jim totiž přináší uznání. Toho však není nikdy dost, což vede k nespokojenosti. 

Ženy, zrozené pod planetou Saturn, si navíc svou frustraci rády vybíjí na svém okolí. Jejich rodina tak zažívá pravidelné ponižování a křik. Urážky nekompromisně oplácí, a to i na veřejnosti. Na druhou stranu, kdyby se jejich mužům dělo bezpráví, jejich čest bude Kozorožkyně bránit do posledního dechu. Ona si s partnerem může dělat co chce, ostatní ho ale musí respektovat.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Žena ve znamení Blíženců připomíná švýcarský nožík. V jedné osobě se skrývá několik individualit. Je kreativní, přátelská, otevřená, ale také citově nestabilní, povrchní, nezodpovědná a nepředvídatelná. Její partner proto málokdy odhadne, jak bude na danou situaci reagovat, což může vést k odcizení.

Dalším problémem je, že ženy v tomto znamení jsou v lásce poměrně nestálé. Nemají rády nudu, zbytečná omezení, předsudky a konvence. Často proto hledají povyražení jinde. Muže navíc považují za podřadné.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy jsou proslulé svou nerozhodností a touhou po harmonii. Snaží se proto vyhýbat konfliktům. O tom, co je trápí, raději mlčí. To vede k prohlubování partnerských problémů, ztrátě důvěry a intimity. Ve vztazích jsou zároveň velmi dominantní a mají tendenci k manipulaci. Často se hádají nebo naopak několik dnů komunikují pouze jednoslovně.

Od Vah se nedočkáte, že vám pomohou v domácnosti. Na otázku „Jak si rozdělíme úkoly,” odpovídají pokrčení ramen. Dejte si však pozor, aby jste jim jejich vágnost nevyčetli, to by byl oheň a střeše. Rády se totiž pasují do role ďáblova advokáta. Za všechny problémy může „ten druhý".

Zdroje: www.ireceptar.cz, www.idnes.cz, www.timesofindia.indiatimes.com