I přes – anebo právě kvůli – vynikajícímu vybavení a rekonstrukci v devadesátých letech zůstává vila stále neprodaná.  K tomu se v médiích vyjádřil i realitní makléř Dušan Měchura, který poukazuje na nižší zájem o nemovitosti bývalých prominentních osobností. Jako důvod toho, proč se vila neprodává, uvedl: „Málokdo stojí o popularitu a jen omezený okruh lidí má finanční prostředky pro takový dům. V momentě, kdy by se spěchalo s prodejem, umím si představit, že by cena klesla pod padesát milionů korun, doplnil Měchura, který připouští, že prodej domu v této cenové kategorii trvá nejméně půl roku, někdy i déle. Zmiňuje, že od ledna hrají proti prodeji nejen konsolidační balíček, ale také vysoké úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Oceňuje hodnotu domu v řádech vyšších desítek milionů korun, zdůrazňuje jeho výhodnou lokalitu a kvalitní vybavení.

Prodej a finanční náročnost domu a plány po případném prodeji

Šárka Grossová, v současnosti podnikatelka, vysvětluje, že prodej domu je nezbytný kvůli jeho finanční náročnosti. Získané peníze plánuje využít na nákup tří bytů – jeden pro sebe a jeden pro každou ze svých dcer, Denisu a Natálii. Zdůrazňuje, jak náročné je udržovat takový dům, a jak tato změna představuje nejen ekonomický, ale i životní krok pro celou rodinu: „Asi si málokdo dokáže představit, jak je náročné takový dům financovat, a proto je nutné ho prodat. Rozhodnutí pro prodej domu vidí jako společný dárek od sebe a od zesnulého manžela pro dcery do začátku jejich samostatného života. Tato velkorysá gesta svědčí o její snaze zajistit pro svou rodinu pohodlný a bezstarostný život.

Na nové video, které je i osobní zpovědí, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Natálie Grossová na tatínka stále myslí

Z obou dcer je veřejnosti známá především Natálie – zpěvačka a divadelní herečka. Nejmladší dcera zesnulého politika Stanislava Grosse a podnikatelky Šárky Grossové, oslavila v září 21. narozeniny. Natáliina cesta do uměleckého světa začala už v dětství a přerostla ve vášeň pro zpěv. Dnes buduje kariéru sólové zpěvačky.

Uplynulý rok byl pro Natálii proměnlivý a poznamenaný osobními vzestupy i pády. „V posledním roce se stalo několik šílených věcí. Nejdřív jsem se rozešla se svým přítelem, z čehož jsem se hodně poučila. Teď, téměř po roce, kdy jsem svobodná, jsem se spojila se svým současným přítelem. Je to skvělé, jsem zamilovaná, prozradila mladá žena o svém osobním životě. Významný krok ke štěstí udělala také tím, že zúžila okruh svých přátel. „Za poslední rok jsem se hodně naučila a změnila. Vyškrtla jsem ze svého života spoustu lidí. Filtrovala jsem lidi, se kterými se bavím. Uvědomila jsem si, kolik lidí je falešných a jen ode mě něco chtějí a kdo jsou ti skuteční. Také jsem si uvědomila, že když se v naší rodině něco stalo, bylo vidět, kdo nám pomohl v nouzi. Teď jsem šťastná, mám asi tři opravdové přátele, přítele a rodinu, a to mi stačí, dodává Natálie, která říká, že tatínka jí nic nenahradí.

Jak Natálie říká, na muzikály rozhodně nezanevřela, přesto se rozhodla pokročit ve své kariéře dál a začala se více věnovat sólové dráze. Od září hraje hlavní roli ve Fantomovi opery. Rovněž uvažuje o cestě do USA.

K prodeji jejich domu uvedla: „Je to tak, s přítelem teď trávím hodně času a dům je prostě větší. Asi není příjemné, když je tam máma občas sama,“ svěřila se a i ona vyjádřila nejistotu skutečných plánů své maminky ohledně prodeje domu, který stále považuje za svůj domov.

A jak se má Šárka Grossová?

Šárka Grossová, narozená jako Perlíková v roce 1969 v Praze, se věnovala původně pedagogickému oboru. Její životní cesta ji však dovedla k podnikání, zejména v oblasti kosmetiky, kde působila i jako dealerka značky Amway. Její manželství s politikem Stanislavem Grossem, který zemřel v roce 2015, ji zavedlo do světa politiky a pozornosti veřejnosti. Po smrti manžela se věnovala výchově svých dvou dcer a pokračovala v podnikání.

V roce 2004 založila Šárka Grossová nadaci s názvem Diamant Dětem. Avšak po roce 2005 se aktivity nadace snížily na minimum. Finanční prostředky, které nadace získala, byly například od hudebníka Michala Davida. Ovšem nadace zažila i kontroverzi kvůli anonymnímu daru výrazné výše od jednoho dárce.

Dnes se Šárka soustředí na prodej nemovitosti a na svou rodinu. Je stále velmi krásná a je vidět, že obě dcery jsou jí podobné. Šárka Grossová, dnes úspěšná podnikatelka a matka dvou dcer, se snaží vypořádat s náročným dědictvím v podobě luxusní vily. Její rozhodnutí prodat nemovitost odhaluje nejen ekonomické hledisko, ale i snahu zajistit rodině bezstarostný a pohodlný život. Její životní příběh, od pedagožky po podnikatelku a vdovu po politikovi, přináší pohled do světa veřejného života a výzev spojených s ním.

A jak dnes vypadá?

Zdroje: zivotvcesku.cz, zivotvcesku.cz, cs.wikipedia.org, www.super.cz, www.extra.cz, www.super.cz