Divoké karty

Narodila se 29. července 1946 ve slovenském městečku Tornaľa, které leží poblíž maďarských hranic v okrese Revúca, kde byli rodiče na služební cestě. Maminka jí dala jméno po manželce jejího oblíbeného holandského malíře Rembrandta.

Navštěvovala dramatický kroužek, dostala jako dětská herečka několik malých roliček a vyhrála konkurz na Barunku v chystaném filmu Babička. Ten se však nikdy nenatočil. Milovala rozhlasový pořad Kolotoč a v duchu si ho přála uvádět. Po gymnáziu se přihlásila na DAMU, kde byl jejím spolužákem a kamarádem Jaromír Hanzlík. Ten, jak s úsměvem vzpomíná, je tím „pachatelem“, který ji poslal do televize...

Známá tvář

Hanzlíkova maminka pracovala jako asistentka režie a sháněla do připravovaného pořadu novou neokoukanou tvář. Požádal svou spolužačku o fotku a dal ji mamince. Tu tmavovláska zaujala, a tak se v roce 1967 stala spolu s Eduardem Hrubešem moderátorkou Poštovní schránky, oblíbeného čtrnáctideníku pro vojáky. Známe ji s hustými kudrny po ramena. Účes, který bez velkých změn nosí po celý život, protože se v něm cítí dobře, musela na Hrubešovo přání změnit a nechat si narůst dlouhé vlasy.

Když se v roce 1972 provdala za televizního režiséra Petra Obdržálka, který do Prahy přišel z Brna, musela z redakce zábavných pořadů odejít, protože tehdy manželé nesměli pracovat na stejném pracovišti. Našlo se pro ni místo hlasatelky. Přes dvě desítky uváděla televizní pořady a stala se jednou z nejoblíbenějších. Poté, co byl byla pozice hlasatelů zrušena (1995), vrátila se naplno už jen k moderování.

Od roku 1993 moderuje na ČT 1 týdeník Kalendárium, který se věnuje výročím významných osobností a událostí, jehož režisérem je její manžel. Kromě moderátorské práce v jiných pořadech, začala namlouvat komentáře k populárně naučným filmům, spolupracovala s Rádiem Impuls, Českým rozhlasem, moderuje i mimo televizi.

Poznali jste ji hned na úvodním obrázku? Je to stále velmi oblíbená Saskia Burešová.

Závěrem nabízíme ještě zajímavý rozhovor, který si můžete poslechnout na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Zdroje: www.idnes.cz, www.fdb.cz, www.csfd.cz, zena.aktualne.cz