Příběh krásné Scarlett O'Hary navazuje na klasiku Jih proti Severu. Představuje těžký úděl mladé ženy, které po pádu z poníka zemře dcera a opustí ji manžel, jehož zajímají spíše karty a bujaré pitky. Ona se však nevzdá a rozhodne se svou lásku získat zpět. 

Svět romantiky, krajkových šatů a divokého západu přilákal k obrazovkám miliony lidí. Z hlavních představitelů Joanne Whalley a Timothyho Daltona se téměř přes noc staly celebrity. Svůj úspěch však okatá herečka dodnes nezopakovala. Lépe se totiž cítí ve vedlejších rolích.

Známá neznámá Joanne Whalley 

Joanne se narodila v britském Salfordu 25. srpna 1961. K filmování se dostala již jako třináctiletá, kdy se objevila v několika populárních telenovelách. Od té doby se umění věnovala na plný úvazek. Natáčela, vystupovala v divadle a zpívala v několika kapelách. V roce 1987 získala hlavní roli ve fantasy dobrodružném filmu Willow. Toto rozhodnutí ji přineslo osudové setkání.

Zdroj: Youtube

Na place se seznámila s americkým hercem Valem Kilmerem, který se později proslavil jako Batman. Ihned si padli do okna. O rok později již slavili svatbu, přestěhovali se do Los Angeles a založili rodinu.

O sedm let později přišla její druhá osudová nabídka. Postava Scarlett O'Hara. V té době se však nad její manželstvím stahovaly mraky. Val plnil titulní strany bulvárních plátků, které ho označovaly za rebela a bouřliváka. Půvabná a jemná absolventka dívčí školy ho nepoznávala. Nakonec podala žádost o rozvod. 

Hvězda vedlejších rolí

Tři roky nebylo po herečce vidu ani slechu. Zlomené srdce si léčila v ústraní. Poté ale nabrala druhý dech. Až do roku 2023 se objevila dohromady ve čtyřiceti filmech a seriálech. Z nichž některé patří mezi divácky velmi oblíbené. Stala se tak doslova hvězdou vedlejších rolí.

Zdroj: Youtube

Letos bude Joanne Whalley 63 let. Na tento věk však rozhodně nevypadá. Zraje totiž jako víno. Za svůj největší úspěch nepovažuje svou bohatou hereckou kariéru. „Nejdůležitější byly pro mě vždy děti. Jsou světlem mého života,” přiznala se.

Zdroje: www.thethings.com, www.csfd.cz, www.en.wikipedia.org