Důchodci prozradili svůj úspěch v loterii a spolu s ním i „legální milionářskou strategii“.

Jerry, bývalý matematik, a Marge vedli skromný život, provozovali malý obchod a nikdy se nepovažovali za lidi, kteří rádi riskují. Jednoho dne však Jerry narazil v novinách na inzerát jedinečné loterie Winfall, která svými netradičními pravidly vzbudila jeho zvědavost.

No uvěřili byste tomu? Podívejte se:

Zdroj: Youtube

Jednoduchá matematika

V loterii Winfall, pokud by jackpot dosáhl 5 milionů dolarů, aniž by někdo uhodl šest výherních čísel, by se rozdělil mezi ty, kteří správně uhodli pět, čtyři nebo tři čísla v poměru k jejich štěstí. Jerry, který seděl u pokladny svého obchodu, vyzbrojen svými matematickými schopnostmi, začal počítat šance na výhru.

S využitím svých matematických znalostí Jerry zjistil, že když si koupí 57 tiketů v hodnotě 1 100 dolarů, může si zaručit, že bude mít 18 nebo 19 tiketů se třemi shodnými číslicemi a alespoň jeden tiket se čtyřmi shodnými číslicemi. Každá shoda tří číslic by mu vynesla 50 dolarů, zatímco shoda čtyř číslic by mu vynesla úctyhodných 1 000 dolarů.

Rozjeli to ve velkém

Při dodržení této strategie by se Jerry a Marge nestali okamžitými milionáři, ale měli by jistotu, že zdvojnásobí svou investici. Matematický model se ukázal jako bezchybný a oni neztráceli čas jeho testováním. Nakoupili tikety v hodnotě 3 600 dolarů a odešli s výhrou 6 300 dolarů. Přesvědčeni o úspěšnosti svého vzorce se vydali na devítiletou cestu důsledného nákupu losů Winfall ve velkém.

V průběhu let důchodci a jejich přátelé nashromáždili ohromující výhry ve výši 26 milionů dolarů. V roce 2011 však jejich příběh upoutal pozornost novinářů z deníku The Boston Globe, kteří vyšetřovali neobvykle vysoký objem prodeje losů na předměstí Bostonu. Tato kontrola vedla ke střetu důchodců se zástupci společnosti Winfall a policií, která je obvinila z podvodu, což vedlo k dočasnému pozastavení prodeje losů.

Vítejte v Klubu milionářů

Jerry, Marge a jejich přátelé naštěstí nebyli obviněni z žádného přestupku, protože neporušili žádný zákon. Ve svobodné zemi, jako jsou Spojené státy, si každý může koupit libovolný počet losů. Dokud nebyl jackpot vyzvednut, zvyšovaly se šance na výhru pro všechny držitele losů, což ponechávalo dostatek prostoru pro ostatní, aby převzali úspěšný postup Selbeových.

Později vyšlo najevo, že tuto metodu obohacování objevila také skupina studentů matematiky z Massachusettské univerzity. Založili "Klub milionářů", který uvítal všechny zájemce o účast. Účastníky spojoval společný cíl - získat jackpot ve hře Winfall podle počtu zakoupených tiketů.

Ačkoli Selbeovi nakonec o svou lukrativní příležitost přišli, když se změnila pravidla loterie, jejich dříve vyhrané miliony jim právem zůstaly. Jejich pozoruhodný příběh zaujal Hollywood, který získal práva na jejich příběh a v současné době připravuje scénář celovečerního filmu.

Zdroje: pictolic.com, www.independent.co.uk, www.clickondetroit.com