Síla umělé inteligence

Umělá inteligence je schopná nám poradit, jak máme žít, jaké jídlo je zdravé, nebo jak nejlépe rozjet byznys, o kterém už nějaký čas přemýšlíme. Nyní šla ale mnohem dál. 

Zkombinovala tváře sériových vrahů, aby zjistila, jaký člověk z nich vyjde. Cílem bylo vytvořit profil dalšího případného vraha. 

K tomu, aby se to povedlo, musela použít stávající sériové vrahy. Respektive jejich reálné fotografie. Kombinací několika různých tváří pak vznikla výsledná tvář. Ta vědce ale velmi překvapila. 

Byla totiž skutečně krásná. Právě to by řada z nás nepředpokládala. Naše mysl má tendenci si každého zločince, kohokoli s nečistými úmysly nebo obecně člověka, který je zlý a obávaný, představovat jako ošklivého a děsivého. 

Realita však bývá jiná. Často se takoví lidé schovávají za pohlednou tváří a takřka nevinným úsměvem. O to větší je překvapení, když se nakonec ukáže, že právě takový člověk udělal něco naprosto nepředstavitelného. 

Krásná tvář

Představa, že obličej člověka charakterizuje jeho povahu, je v tomto ohledu až příliš naivní. I vědci se shodují, že v tomto případě zdání skutečně klame.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Odvodit z obličeje a celkového vzhledu osobnostní rysy člověka, je nejen těžké, ale jak se ukázalo, také klamavé. 

Příkladem je i výtvor, za kterým stojí umělá inteligence. Vytvořila profil sériového vraha. Zkombinovala fotografie reálných sériových vrahů, aby lidem ukázala, jak může vypadat případně další z nich. Výsledná tvář však všechny šokovala. 

Umělá inteligence vytvořila tvář vraha, který jako vrah vůbec nevypadá. Ba naopak. Má obličej tak krásný, že by za ním nikdo jakékoli zlo nikdy nehledal. Má krásné rysy, čistou pleť a velmi podmanivé oči. 

Jde o důkaz, že bychom nikoho neměli soudit podle vzhledu. Výsledná tvář vytvořená umělou inteligencí nás ale také může varovat, že zlo je schopné číhat za rohem. Je proto potřeba, abychom byli neustále na pozoru. 

Vědci jsou názoru, že je třeba vnímat chování, odchylky, kterými se případný delikvent může prozradit. Nikoli posuzovat jen podle vzhledu. Na první pohled zle vypadající člověk totiž zlý vůbec být nemusí. To samé platí naopak. 

Zdroje: www.reddit.com, www.businessinsider.com, 9gag.com