SEXBOMBA Ursula Andress: Nečekané těhotenství s výrazně mladším MILENCEM

Tomáš Mrzena | 24. 9. 2013
Své přednosti ukazovala i na prahu čtyřicítky.
Ursula, syn Dimitri a jeho otec Harry Hamlin.
Ursula Andress

Stačilo, aby jednou vyšla z moře na pláž, a celý svět jí padl k nohám. Ursula Andress (77) v první bondovce Dr. No uchvátila miliony lidí nejen odvážnými bikinami, ale také dokonalou sexy postavou.

Celý život strávila ve stínu jediné role, ale na rozdíl od jiných jí to nevadilo. Ursula Andress zaplatila daň za úspěch jinak. V osobním životě se jí příliš nedařilo a dodnes je podle mnohých zaslepena honbou za dokonalým zjevem. Kvůli plastickým operacím je už téměř k nepoznání a dávno propásla šanci důstojně zestárnout.

Útěk z domova

Není Němka ani Švédka. Narodila se 19. března 1936 ve Švýcarsku, kde její otec Rolf působil jako německý diplomat. S manželkou Annou měl celkem sedm dětí a všechny držel hodně zkrátka. Velmi se bál, aby se některé z nich nedopustilo nějakého skandálu a neohrozilo jeho politickou kariéru. Kontroverzi se přesto nevyhnul. Nezpůsobily ji ale nezvedené děti, nýbrž druhá světová válka. Jako Němec byl ze Švýcarska vyhoštěn. Možná to ale bylo dobře, protože uhlídat dospívající Ursulu bylo těžší než zkrotit pytel blech. Kolem krásky se stále více rojili nápadníci a dívka zároveň měla už dost přísné výchovy, kvůli níž nesměla na žádnou zábavu, natož na rande. V 17 letech už byla situace neudržitelná. Ursula jednoho dne utekla z domova s italským hercem, ale po zásahu rodičů se ještě vrátila zpět a dokončila střední školu.
O rok později už ale rodičovské domluvy nepomohly. O dívku nevšední krásy se zajímali prakticky všichni. Uspěla jako modelka v Paříži i jako herečka v Itálii. Neměla žádné umělecké vzdělání, ale režisérům stačila její dokonalá tvář.

Miss mokré tričko

V polovině 50. let se dostala až do Hollywoodu. Lví podíl na tom měl její tehdejší milenec Marlon Brando. Ursula mu ale brzy dala košem. Začala se objevovat po boku Jamese Deana, ale jejich románku udělala konec hercova tragická autonehoda.
Ursula se pak vrhla do náruče tehdy slavného herce a známého svůdce žen Johna Dereka, který byl o deset let starší, měl dvě děti a za sebou jeden rozvod. V roce 1957 se za něj provdala, ale manželství nepatřilo k nejšťastnějším a definitivní ránu mu zasadila Ursulina role Honey Rider v první bondovce Dr. No. Její sexy tělo v odvážných bílých bikinách způsobilo doslova sexuální mánii. Nikomu nevadilo, že ji kvůli silnému přízvuku museli nechat předabovat. Za svůj výkon získala Zlatý glóbus a navěky se zapsala do dějin filmu. Položila základy prestižní role „bondgirl" a nadobro určila směr své kariéry.
Paradoxní je, že o roli nijak neusilovala. Ještě dva týdny před začátkem natáčení nebyla postava obsazena. Pak se producenti náhodou setkali s Johnem Derekem, který se jim pochlubil fotkou své manželky. Podle některých zdrojů šlo o snímek ze soutěže miss mokré tričko. Ať je to pravda, nebo ne, tvůrci bondovky byli tak uchváceni, že Ursule nabídli roli, aniž ji viděli naživo. Dívce se do filmu příliš nechtělo, roli přijala až na doporučení rodinného přítele Kirka Douglase.

Plejáda milenců

Ursula se až do konce 60. let vezla na vlně úspěchu. Po jejím boku se vystřídali nejslavnější herci své doby, třeba Frank Sinatra, Dean Martin nebo Elvis Presley. V roce 1965 mnohé šokovala, když se rozhodla pózovat pro Playboy. Mnozí se ptali, proč se k tomu kroku odhodlala. „Protože jsem krásná," zněla vždy stejná a jednoduchá odpověď.
V témže roce si zahrála po boku Jean-Paula Belmonda v komedii Muži z Hongkongu. I „zmuchlaný" Francouz podlehl jejímu kouzlu a vůbec mu nevadilo, že je ženatý. Ursula se v té době rozváděla s Derekem, a tak jí v románku nic nebránilo. Vztah s Belmondem trval několik let a herečka ho ukončila poté, co ji slavný herec požádal o ruku.
V 70. letech pokračoval ústup ze slávy, přestože se neváhala před kamerou odhalovat stále více. V roce 1975 se ve filmu L'Infermiera svlékla úplně a ve čtyřiceti letech v u nás zcela neznámém italském filmu natočila skutečně odvážnou scénu se dvěma muži. Nutno dodat, že v té době byl mnohem košatější výčet jejích milenců než filmů. Postelí jí prošel třeba Warren Beatty nebo Ryan O´Neal.

Vztah se zajíčkem

Ursula se nejspíš smířila s tím, že už se nikdy nevdá a nikdy nebude mít dítě. To se ale změnilo při natáčení filmu Souboj Titánů, který měl premiéru v roce 1981. Při natáčení, kde hrála bohyni Afroditu, prožila vášnivý románek s představitelem hlavní role Harrym Hamlinem. Vztah způsobil rozruch nejen kvůli tomu, že její milenec byl o 15 let mladší, ale také proto, že Ursula nečekaně otěhotněla. První týdny o tom neměla ani tušení. Po natáčení odcestovala do Indie, kde ji postihlo náhlé zvracení. Zprvu to přičítala změně prostředí a exotickému jídlu, ale brzy se ukázala pravá příčina. V roce 1980 přivedla na svět syna Dimitriho. Tehdy jí bylo už 44 let. S Harrym se dali ještě na čas dohromady, ale po dvou letech se definitivně rozešli.
Ursula pak našla útěchu v náručí Lorenza Rispoliho, s nímž žije dodnes. Poprvé v životě měla stabilní svazek. Rezignovala na kariéru v Hollywoodu a jen občas si zahrála v některém evropském filmu, třeba ve známé fantasy pohádce Princezny Fantaghiró.
Naposledy se před kamerou objevila v roce 1997. Od té doby se soustředí spíše na tuhý boj o zachování své někdejší krásy. Díky vydatné pomoci plastických chirurgů a injekcí botoxu má stále hladkou tvář, ale její někdejší rysy jsou už dávno pryč. Svět na ni přesto nezapomíná. Když slavila sedmdesátiny, mezi gratulanty se tísnily desítky světových celebrit.

Co ještě nevíte

*Měří 165 centimetrů.
*Mluví plynně anglicky, francouzsky, německy a italsky.
*Slavná scéna ve filmu Dr. No, ve které Honey Rider vystupuje z moře a potkává Bonda, se točila na Jamajce.
*Bílé bikiny, které nosila v Dr. No., se v roce 2001 vydražily za zhruba 1,5 milionu korun.
*Za roli Honey Rider získala Zlatý glóbus v kategorii Objev roku.
*V roce 1967 si zahrála v parodii na bondovky Casino Royale, kde ztvárnila postavu Vesper Lynd.
*Manžel John Derek si po rozvodu vzal Lindu Evansovou, která se později proslavila rolí Krystle Carringtonové v seriálu Dynastie.
*Její postava z Dr. No zvítězila v anketě 100 nejvíce sexy filmových momentů.
*Syn Dimitri vystudoval filozofii na Princetonské univerzitě. Nyní se pokouší o hereckou a režijní kariéru.