Narodila se v roce 1908 v anglickém Brightonu a byla spojena v kyčlích a hýždích, ale neměla žádné společné hlavní orgány. Jejich matka je bohužel opustila a dostaly se do péče Mary Hiltonové, která je využívala k výdělku tím, že je vystavovala v hospodách a později na karnevalech jako atrakci.

Krutá a dlouhá cesta za svobodou

Jejich život se změnil, když je adoptovala Maryina dcera Edith a její manžel Meyer Meyers, kteří pokračovali v řízení jejich kariéry a brali si i většinu jejich výdělku. Dvojčata se však snažila osvobodit od vykořisťování. V roce 1931 podala na své manažery žalobu, a nakonec byla emancipována a získala odškodné ve výši 100 000 dolarů.

Po získání nezávislosti pokračovaly dívky v úspěšné kariéře ve vaudevillu a objevily se ve filmech jako Freaks a Chained for Life.

Navzdory své slávě čelily problémům v osobním životě, ztroskotala jejich manželství a společnost měla předsudky vůči jejich touze uzavřít sňatek. Nakonec se však děvčata usadila. Žila klidným životem, provozovala stánek s hot dogy a pracovala v obchodě s potravinami v Charlotte v Severní Karolíně.

Tragický konec jejich společného života

V pozdějších letech se sestry držely v anonymitě, žily prostým životem a vážily si přátelství se svými blízkými a členy církve, jejímiž byly členkami.

V roce 1969 však došlo k tragédii, když dívky onemocněly hongkongskou chřipkou. Daisy, která se k sestře tiskla, aby se zahřála, zemřela jako první a o několik dní později ji následovala i Violet.

Komunita truchlila nad ztrátou Hiltonových krásek a vzpomínala na jejich laskavost a štědrost. Byly pohřbeny v jednom hrobě a na jejich náhrobku stálo: "Milovaná siamská dvojčata".

Síla sesterské lásky

Příběh Hiltonských krásek je příběhem vítězství nad vykořisťováním a svědectvím o síle sesterské lásky. Navzdory výzvám, kterým čelily, zůstaly houževnaté, žily život podle svých vlastních podmínek a zanechaly po sobě odkaz, který stále uchvacuje svět.

V projevech na jejich pohřbu byly sestry chválené za svou odvahu a houževnatost. Jejich kněz hovořil o tom, že prožily život plný vykořisťování, ale v pozdějších letech našly štěstí a spokojenost. Ocenil jejich velkorysost a obětavost, přestože čelily těžkostem v osobním i profesním životě. Na video o nich se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Hiltonské krásky byly vlastně jen obyčejná děvčata, která hledala lásku, přijetí a svobodu. Jejich příběh slouží jako připomínka toho, jak je důležité chovat se ke každému laskavě a s pochopením bez ohledu na jeho odlišnosti.

Zdroje: en.wikipedia.org/wiki/Daisy_and_Violet_Hilton, medium.com, www.charlottemagazine.com