Ač se již staletí snažíme zastavit anebo změnit čas, zatím se takovou technologii nepodařilo nikomu vymyslet. Alespoň ne tak, aby byla tato technologie známá a obecně přijatá. Údajně se to totiž podařilo právě Sidu Hurwichovi. Ten tvrdil, že vynalezl stroj, který by mohl pomoci při zmrazování času. 

Stroj na změnu času

V roce 1969 byla v Torontě velmi vysoká kriminalita a úřady se potýkaly s problémy při dopadení zlodějů. A to byl ten správný čas pro Hurwiche, který představil policii své zařízení, které by jim mohlo pomoci chytit zloděje. 

Když pozval policisty k sobě domů, ukázal jim přístroj, který dokáže zmrazit nebo změnit tok času. Prezentoval jej tak, že s jeho pomocí by tak mohli být zloději dopadeni do 30 minut.

Jako důkaz požádal Hurwich policistu Boltona, aby dal na stůl, pod nímž se stroj nacházel, svůj osobní revolver, který následně stroj zmrazil. Bolton skutečně nemohl zbraň zvednout ze stolu, nemohl ani stisknout její spoušť. Nebyla totiž zmrazena jen zbraň, ale i Boltonova časová osa; čas se pro něj zpomalil.

Všichni zůstali vynálezem naprosto šokováni. Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Hurwich využil jen elektřinu

Gurwich přitom nikdy neřekl, že je jeho stroj času vynález. Podle něj byl jen postaven na jednoduchých základech elektřiny. Vysílal elektronické paprsky, které mění přirozené složení elektronických polí a těžiště, tedy i čas. Jak vynálezce vysvětlil, přístroj vytvářel intenzivní elektromagnetické pole, díky němuž dokázal zařízení zmrazit. Opíral se tak o objev již známého "Teslova štítu".

Nadaný konstruktér a vynálezce

Sám „vynálezce“ nazýval tento stroj „strojem na změnu času“ a tvrdil, že s jeho pomocí dokáže čas do značné míry zpomalit. Zázračný nebo velmi inteligentní muž Sid Hurwich se narodil v roce 1918 v kanadském Torontu.

Již v dětství sbíral nejrůznější předměty a snažil se z nich vytvářet věci nové, většinou prapodivné přístroje. Skutečně z něj ale vyrostl zručný technik, takže bylo logické, že začal pracovat v jedné kanadské společnosti, kde vyráběli stroje. Kolovalo o něm, že dokáže opravit cokoli, proto si Sid postupně založil vlastní firmu a už ve 36 letech odešel do důchodu, aby se mohl věnovat jen svým vynálezům.

Dohady a otazníky

V roce 1977 se objevila v novinách zmínka o tom, že stroj má u sebe izraelská armáda. Mnoho lidí tomu uvěřilo, protože sám Hurwich ještě za života obdržel cenu Ochránců státu Izrael. Spekulovalo se o tom, že díky stroji došlo ke slavnému "náletu na Entebbe" ze 4. července 1976, kdy se podařilo Izraeli zachránit svých 103 cestujících z uneseného letadla. Tato historka se však zdá být velmi nevěrohodná, protože Izrael celkově utrpěl velké ztráty při bojích s protivníky na Středním východě. Pokud však Izraelci stroj neměli, proč Sid Hurwich dostal prestižní izraelské ocenění. 

Zdroje: www.messagetoeagle.com, www.scientificmystery.com, www.quora.com