Od předpovědi prezidentství Donalda Trumpa, přes výsledek finálového zápasu mistrovství světa ve fotbale 2018, až po vypuknutí epidemie viru ebola - tento seriál má za sebou působivý úspěch v předpovídání skutečných událostí. Ale nemusíme se dívat do minulosti. I nyní fanoušci opět hledají v seriálu vhled do budoucnosti. Někteří z nich se dokonce nechali slyšet, že Simpsonovi předpověděli významné události, které se mají stát v roce 2023.

Ačkoli je jistě zajímavé o těchto předpovědích spekulovat, je důležité si uvědomit, že seriál Simpsonovi je fiktivní dílo. Jak poznamenává doktor Jeffrey McCall, profesor mediálních studií na DePauw University, v rozhovoru pro Fox News: „Schopnost seriálu předpovídat budoucí události byla spíše o náhodě a načasování než o nějaké prorocké vizi."

Video na TikToku, které zveřejnil uživatel @rantersc, sdílí některé z těchto hrozivých simpsonovských předpovědí:

Zdroj: Youtube

Co všechno se stalo a stane?

Podle článku v deníku Irish Mirror se jedna z předpovědí týká zásadního průlomu v medicíně. V epizodě s názvem Bart Gets Famous (Bart se stává slavným), která se vysílala v roce 1994, je v jedné scéně v čekárně doktora Hibberta zobrazená kniha s názvem Curious George and the Ebola Virus (Zvědavý George a virus ebola).

I když se virus ebola v následujících letech po této epizodě dostal na titulní stránky novin, předpověď možná nebyla jen náhoda. V epizodě se také objevuje hláška o tom, že "lék na 24hodinovou chřipku byl objevený právě včas na olympijské hry v roce 2000". Vzhledem k tomu, že olympijské hry v roce 2020 byly odložené kvůli pandemii COVID-19, někteří fanoušci spekulují, že tato předpověď mohla být o několik let mimo a že "lék na 24hodinovou chřipku" může být objevený právě včas na olympijské hry v roce 2023.

Podle videa se toho stane skutečně mnoho: Čína a USA se pustí do války. Homer se nakazí nějakým virem… a ani celý svět neminou další války, globální inflace. Ve videu se dokonce mluví o smrti Donalda Trumpa v březnu 2023 (což se tedy nestalo, stejně jako předpovězená smrt Joea Bidena v roce 2022).

Simpsonovi a kryptoměny

Další předpověď se týká trhu s kryptoměnami. Článek JPost uvádí, že v epizodě s názvem Válka umění, která byla odvysílaná v roce 2014, je na zarámované fotografii ve futuristické kanceláři zobrazený tiket kryptoměny s názvem CrypoCoin. Zatímco trh s kryptoměnami se již rozjel, někteří fanoušci věří, že právě tato předpověď by se mohla v roce 2023 naplnit.

A to není stále všechno. V 16. epizodě 27. série s názvem Marge-ianské kroniky se Marge a Líza dobrovolně přihlásí jako účastnice mise na Mars, kde budou i žít. Spolupracují tak na projektu firmy Exploration Inc, která doufá, že do roku 2026 bude Mars kolonizovaný. Marge a Líza žijí v roce 2050 na Marsu skutečně společně.

A ke slovu se dostanou i zombie, protože scenárista seriálu je přesvědčený, že právě takhle skončí společnost. Zombie v seriálu útočí hned několikrát…

Satira, nebo mnohem více?

Doktor McCall upozorňuje, že Simpsonovi jsou satirickým pořadem a předpovědi jsou často míněné s nadsázkou. „Předpovědi pořadu jsou často spíše odrazem toho, co scenáristé a producenti považují za vtipné nebo ironické, než nějakou pronikavou analýzou společnosti nebo politiky," říká.

Ačkoli je nepravděpodobné, že by Simpsonovi skutečně předpovídali budoucnost, k jejich trvalé popularitě nepochybně přispěla jejich zvláštní schopnost odrážet události reálného života nás všech.

Zdroje: www.irishmirror.ie, www.jpost.com, www.esquire.com