Tohle není vtip! Seriál Simpsonovi předpovídá budoucnost lépe než věštci. Rok 2023 bude děsivý

Jarouš M Komořanský | 15. 5. 2023

Simpsonovi, americký animovaný sitcom vysílaný od roku 1989, známe snad všichni. Už jako děti jsme čekali, až se celá bláznivá rodinka v čele s Bartem a Homerem seběhne na gauč, aby se poprali o místo u televize. Ale seriál se proslavil i svou neuvěřitelnou schopností předvídat budoucí události.

Od předpovědi prezidentství Donalda Trumpa, přes výsledek finálového zápasu mistrovství světa ve fotbale 2018, až po vypuknutí epidemie viru ebola - tento seriál má za sebou působivý úspěch v předpovídání skutečných událostí. Ale nemusíme se dívat do minulosti. I nyní fanoušci opět hledají v seriálu vhled do budoucnosti. Někteří z nich se dokonce nechali slyšet, že Simpsonovi předpověděli významné události, které se mají stát v roce 2023.

Ačkoli je jistě zajímavé o těchto předpovědích spekulovat, je důležité si uvědomit, že seriál Simpsonovi je fiktivní dílo. Jak poznamenává doktor Jeffrey McCall, profesor mediálních studií na DePauw University, v rozhovoru pro Fox News: „Schopnost seriálu předpovídat budoucí události byla spíše o náhodě a načasování než o nějaké prorocké vizi."

Video na TikToku, které zveřejnil uživatel @rantersc, sdílí některé z těchto hrozivých simpsonovských předpovědí:

Zdroj: Youtube

Co všechno se stalo a stane?

Podle článku v deníku Irish Mirror se jedna z předpovědí týká zásadního průlomu v medicíně. V epizodě s názvem Bart Gets Famous (Bart se stává slavným), která se vysílala v roce 1994, je v jedné scéně v čekárně doktora Hibberta zobrazená kniha s názvem Curious George and the Ebola Virus (Zvědavý George a virus ebola).

I když se virus ebola v následujících letech po této epizodě dostal na titulní stránky novin, předpověď možná nebyla jen náhoda. V epizodě se také objevuje hláška o tom, že "lék na 24hodinovou chřipku byl objevený právě včas na olympijské hry v roce 2000". Vzhledem k tomu, že olympijské hry v roce 2020 byly odložené kvůli pandemii COVID-19, někteří fanoušci spekulují, že tato předpověď mohla být o několik let mimo a že "lék na 24hodinovou chřipku" může být objevený právě včas na olympijské hry v roce 2023.

Nejbizarnější soutěž krásy v historii proběhla v 50. letech. Jak se vám líbí Miss atomová bomba?
Magazín

Nejbizarnější soutěž krásy v historii proběhla v 50. letech. Jak se vám líbí Miss atomová bomba?

Podle videa se toho stane skutečně mnoho: Čína a USA se pustí do války. Homer se nakazí nějakým virem… a ani celý svět neminou další války, globální inflace. Ve videu se dokonce mluví o smrti Donalda Trumpa v březnu 2023 (což se tedy nestalo, stejně jako předpovězená smrt Joea Bidena v roce 2022).

Simpsonovi a kryptoměny

Další předpověď se týká trhu s kryptoměnami. Článek JPost uvádí, že v epizodě s názvem Válka umění, která byla odvysílaná v roce 2014, je na zarámované fotografii ve futuristické kanceláři zobrazený tiket kryptoměny s názvem CrypoCoin. Zatímco trh s kryptoměnami se již rozjel, někteří fanoušci věří, že právě tato předpověď by se mohla v roce 2023 naplnit.

A to není stále všechno. V 16. epizodě 27. série s názvem Marge-ianské kroniky se Marge a Líza dobrovolně přihlásí jako účastnice mise na Mars, kde budou i žít. Spolupracují tak na projektu firmy Exploration Inc, která doufá, že do roku 2026 bude Mars kolonizovaný. Marge a Líza žijí v roce 2050 na Marsu skutečně společně.

A ke slovu se dostanou i zombie, protože scenárista seriálu je přesvědčený, že právě takhle skončí společnost. Zombie v seriálu útočí hned několikrát…

Nejslavnější světový futurolog vydal dlouho očekávanou předpověď na rok 2030. Je vážně divoká!
Magazín

Nejslavnější světový futurolog vydal dlouho očekávanou předpověď na rok 2030. Je vážně divoká!

Satira, nebo mnohem více?

Doktor McCall upozorňuje, že Simpsonovi jsou satirickým pořadem a předpovědi jsou často míněné s nadsázkou. „Předpovědi pořadu jsou často spíše odrazem toho, co scenáristé a producenti považují za vtipné nebo ironické, než nějakou pronikavou analýzou společnosti nebo politiky," říká.

Ačkoli je nepravděpodobné, že by Simpsonovi skutečně předpovídali budoucnost, k jejich trvalé popularitě nepochybně přispěla jejich zvláštní schopnost odrážet události reálného života nás všech.

Zdroje: www.irishmirror.ie, www.jpost.com, www.esquire.com

Tagy DePauw University Donald Trump ebola Fox News Joe Biden kryptoměna Mistrovství světa ve fotbale olympijské hry Simpsonovi TikTok USA věštba