Nádherná Sisi

Její touha po dokonalém vzhledu často hraničila s drilem, který si mnoho z nás ani neumí představit. Přesto to císařovna Sisi zvládala s noblesou sobě vlastní a stala se kultem krásy 19. století. 

Jako poměrně vysoká žena dbala na to, aby nosila co možná nejmenší konfekční velikost. Často se trápila nejrůznějšími dietami a z dnešního pohledu trpěla poruchou příjmu potravy. Spekuluje se, že jedním z extrémů, kterému Sisi za svého života podlehla, bylo pojídání písku. 

Císařovna Sisi byla vždy krásná a elegantní. Oblékala se podle poslední módy a vždy dbala na to, aby vše, co oblékne, bylo jedinečné. Možná i proto zaujala svého budoucího manžela Františka Josefa

Vědci nyní zrekonstruovali jejich tváře, aby zjistili, jak moc jim to v době jejich největší slávy vlastně slušelo. Nutno podotknout, že skutečně ano. 

Císařovna Sisi byla ozdobou císařského dvora. Svou krásou a něžným vzhledem se na dlouhou dobu stala ikonou, kterou nejedna tamní žena chtěla napodobit. 

Sisi stavěla svůj úspěch na poměrně velkých extrémech. Ať už to bylo podvyživené tělo nebo vlasy sahající po kotníky. Těm věnovala až 3 hodiny denně. Jako žena s kaštanovými vlasy se snažila, aby byly lesklé a zdravé. 

Používala esence z koňaku a vaječných žloutků. Pokud se rozhodla si vlasy umýt, což se dělo každé tři týdny, zabrala tato procedura celý den. 

Pohledný František Josef

Svým vzhledem zaujala nejednoho muže. Nakonec se však rozhodla být ženou mocného Františka Josefa. Ani ten ale v éře své největší slávy nebyl k zahození. Sice nebyl prvoplánovým krasavcem, měl ale jistě charisma. A to dokonce i době, kdy jeho vlasy zbělely a jejich linie začaly ustupovat.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

František Josef se do krásné Sisi zamiloval v době, kdy jí bylo pouhých 16 let. Přesto ho okouzlila natolik, že se rozhodl si ji vzít. 

Manželství Sisi a Františka Josefa doprovázely hádky a všudypřítomné napětí. V Sisi to však posilovalo touhu být ještě krásnější a štíhlejší. Své tělo doslova trápila cvičením, kterému věnovala i několik hodin denně. 

Sisi ani František Josef sice nebyli ideálním párem, pokud šlo o funkčnost, svým vzhledem to ale splňovali na výbornou. Sisi se po boku svého muže vždy objevila jako přirozená a velmi elegantní žena, která si toho, jak vypadá, byla plně vědomá. 

Zdroje: www.private-prague-guide.com, www.britannica.com, www.habsburger.net