Muž koupil starý kontejner a zůstal v šoku. Uvnitř se blýskal zlatý poklad za 11 milionů korun

Lenka Bělská | 17. 1. 2023

Vzácné poklady se nemusí ukrývat pouze v zemi. I na povrchu je možné objevit nevídané bohatství. Pokud jste dítě Štěstěny. Vyprávět by o tom mohl muž se San José, který našel španělské mince pocházející z 16. až 19. století.

John otevřel internetové stránky a začal hledat skladovací kontejner blízko jeho bydliště. Zanedlouho narazil na inzerát, který nabízel prostor, jenž vlastnila nedávno zesnulá starší žena. Cena byla přijatelná. Klikl na tlačítko „Mám zájem” a čekal na reakci prodávajícího.

Historický ústav zveřejnil tajnou mapu vedoucí k obřímu pokladu nacistů. Vyvolala šílenství!
Magazín

Historický ústav zveřejnil tajnou mapu vedoucí k obřímu pokladu nacistů. Vyvolala šílenství!

Za pár dní už třímal v ruce klíče a mířil ke skladu. Když otevřel dveře a rozsvítil, všiml si modré plastové krabice. Zamířil k ní, sehnul se a chtěl ji přesunout. Byla ale překvapivě těžká. „To jsou v tom kameny?” zabručel John a otevřel víko. Před jeho očima se objevily zlaté mince a několik stříbrných cihliček.

Zlato ve skladovacím kontejneru

Šťastný nálezce na nic nečekal. Přivolal odborníka, který zjistil, že peníze jsou španělského původu a pocházejí z doby mezi 16. a 19. stoletím. Jak se do skladu dostaly, je stále záhadou. Celková hodnota pokladu byla vyčíslena na 11 milionů korun.

Pod sochou královny Viktorie objevili dělníci 100 let starý záhadný vzkaz. Málem umřeli smíchy
Magazín

Pod sochou královny Viktorie objevili dělníci 100 let starý záhadný vzkaz. Málem umřeli smíchy

Skladovací jednotky jsou v USA populární. Tak, jako my využíváme sklepy nebo garáže, vysokoškoláci, rodiny s dětmi nebo podniky si pronajímají místnosti k uložení nábytku, spotřebičů, sportovního náčiní, kartoték či učebnic. 

„Pokud nájemníci zemřou nebo nezaplatí, do třech měsíců nabízíme sklad novým zájemcům. Nevyklízíme je. Šance zpeněžit jejich obsah je tak vysoká,” říká podnikatel John Cardoza. „Vydělat 11 milionů korun za investovaných 24 tisíc korun, což je cena prostoru, je ale mizivá,” zdůrazňuje.

Profesionální hledači pokladů

Podle Cardozy dokonce existují i lidé, kteří cíleně vyhledávají sklady, jejímiž původními majiteli byli staří lidé. „Předpokládají, že generace jejich babiček bude mít nastřádáno více sběratelských předmětů než mladší člověk,” říká.

Zdroj: Youtube

V úložných prostorech tak byla například objevena kompletní sbírka časopisů Sports Illustrated v hodnotě 2 milionů korun, 6 milionová hotovost ukrytá v plyšovém medvídkovi nebo obrazy Willema de Kooninga za 5 miliard korun.

Zdroj:

www.storagekingusa.com, www.abcnews.go.com, www.mynpp.com

Tagy kontejner mince San José USA Willem de Kooning