Pozoruhodná rekonstrukce byla součástí americké televizní show „You Can't Make It Home“, v níž charismatičtí sourozenci shánějí zchátralé lidské výtvory a přetvářejí je na luxusní domy snů. Nyní měli za úkol vybudovat vzdušnou chatu ve skandinávském stylu, jejíž vnitřní prostory splývají s okolním lesem. 

Rezavá skladovací nádrž se pro tento účel skvěle hodila. Museli ji však od základů upravit. Aby byla co nejvíce prosvětlená, vyřezali do ní tři díry. Dvě na koncích a jednu v jejím středu. Vznikla tak obrovská okna a dveře. Jak se následně ukázalo, i mistři se sem tam utnou. Bratři zjistili, že na jednom místě řezali křivě. Skleněná tabule, kterou sehnali, tak byla moc úzká. 

Chata ze skladovací nádrže

„Musíme najít řešení, uprostřed lesa, v bahně,” povzdechl si jejich přítel Kyl a vydal se na skládku. Musel najít nové tvrzené sklo s dostatečnou velikostí. To se mu naštěstí podařilo. Výzvou bylo tabuli dopravit na místo a nerozbít ji. „Stačí, aby jste ji ťukli a roztříští se na tisíc kousků,” vysvětluje. 

Jakmile byla skla zasazena a namontovány dveře, pustili se bratři do úpravy exteriéru. Před nádrží postavili rozlehlou dřevěnou verandu s vestavěným posezením a ohništěm. Ozdobili ji květinami, koberci a polštářky. 

Neuvěřitelnou proměnou prošel i vnitřek tubusu. Zakomponovali do něj kuchyňský kout s dřezem, tekoucí vodou a úzký barový stůl se dvěma židlemi. Nechybí zde ani kožená sedačka s výhledem do okolní přírody a plošina se širokou postelí. V ní jsou také úložné prostory.

Recyklovaný dům

Skandinávský styl byl navozen nejen výraznou dřevěnou podlahou, ale především pomocí doplňků. V chatě nechybí polštáře, chlupaté deky, obrázky v tmavých rámech nebo svícny. „Chtěli jsme, aby Sasha a Brad měli pocit, že i když jsou na venkově, mají veškerý komfort velkoměsta,” říká Taimoor Nana.

Zdroj: Youtube

Noví obyvatelé byli nadšení. Přestavba trvala pouhých pět dnů. Skladovací nádrž díky svému kulatému tvaru nabízí neobvyklý pohled do okolní krajiny, která je doslova na dosah ruky. Splnil se jim tak sen.

Zdroje: www.thesun.co.uk, www.countryliving.com, www.livinginatiny.com