Pokud vám není dobře, máte zdravotní problémy, zejména alergie, možná nadešel čas, zamyslet se nad svým jídelníčkem. Pokud jste naladěni na své tělo, můžete okamžitě vycítit, které jídlo vám nedělá dobře. Spousta z nás je ale odpojená od svého těla a tyto signály ignoruje.

Změna stravování a přechod na zdravější stravu, dokázal zlepšit zdravotní stav mnoha lidí. Naše tělo je unikátní, každý z nás je originál, a proto musíme pouze my samy vypozorovat, co dělá, nebo nedělá dobře právě nám. 

Beran
21. 3. až 20. 4.

Berani by se měli obloukem vyhnout uzeninám, protože masné výrobky jejich tělu nedělají vůbec dobře. Salámy, šunky a párky zpomalují jejich organismus, a cítí po jejich konzumaci únavu a těžko v žaludku.

Lev
23. 7. až 22. 8.

Lvi si rádi pochutnají na sladkém, což má vliv na jejich hladinu cukru v krvi. Jsou schopní jíst sladkou snídani, oběd i dezert ke kávě. To u nich může způsobovat hyperaktivitu a problémy se spánkem.

Střelec
23. 11. až 21. 12.

Střelci cítí únavu po pečivu, protože jim nedělá dobře lepek. Měli by vyzkoušet, v jaké podobě jejich tělo snese pšenici. Těstoviny nemusí být problém, ale bílé pečivo je může nadýmat, a dokonce způsobovat migrény.

Býk
21. 4. až 21. 5.

Býkům nedělá dobře červené maso, protože jsou po něm agresivní. Jakmile dostane tento jedinec kus flákoty, zdivočí. Maso má skutečně vliv na jeho psychiku, takže by si ho měl dopřát zcela výjimečně, jednou za čas.

Panna
23. 8. až 22. 9.

Panny by se měly vyvarovat mléčným výrobkům. Mléko může způsobovat záněty v těle, navíc Panny nemusejí být schopné se vypořádat s disacharidázami, což může vést k intoleranci laktózy. Tito zrozenci na jsou na to extrémně náchylní, proto by bylo vhodné je nahradit rostlinnými produkty.

Kozoroh
22. 12. až 20. 1.

Kozorozi by si měli dávat pozor na některé aromatičtější druhy ovoce. Zejména jahody jsou pro ně rizikové, protože na ně mají často alergii. Nesnášenlivost mohou pocítit jak vyrážkou, tak otokem, což může být nebezpečné.

Blíženci
22. 5. až 21. 6.

Blížencům nevyhovují okurky, a to v jakékoli podobě. Hadovky, salátové okurky i nakládačky jsou pro ně rizikem, protože jim způsobují bolesti žaludku a nadýmání. Vyřazení této zeleniny z jídelníčku jim přinese úlevu.

Váhy
23. 9. až 23. 10.

Váhy mají jednu velkou neřest a tou je zmrzlina. Jsou schopné ji jíst doslova po tunách, což nedělá jejich tělu a žaludku úplně dobře. Zejména smetanová varianta navíc způsobí i nežádoucí přibývání na váze.

Vodnář
21. 1. až 20. 2.

Vodnáři by měli ze svého jídelníčku nadobro vyškrtnout tučné maso. Mají citlivý žaludek a ten nestíhá takové těžké jídlo zpracovat. Mohou pociťovat těžkost i pocit na zvracení. Pozor na bůček, výpečky a krkovici.

Rak
22. 6. až 22. 7.

Rakům nesvědčí rýže, navzdory tomu, že je všeobecně považována za zdravou. Mají štěstí, že jim vlastně vůbec nechutná. Mohou po ní dokonce přibývat na váze. Místo ní si mohou dopřát kus kus, tarhoňu, nebo jiné těstoviny.

Štír
24. 10. až 22. 11.

Štíři by si měli dát velký pozor na kořeněná a aromatická jídla. Zejména chilli, česnek, zázvor a jiné pikantní koření jim mohou způsobovat problémy se slinivkou. Preferovat by měli jídla jemnější chutě, dochucená bylinkami.

Ryby
21. 2. až 20. 3.

Ryby by měly nadobro zapomenout na smažená jídla. Mají tendence mít potíže s cholesterolem. Vyhnout by se měly smaženým sýrům, řízkům a hranolkům. Obloukem by měly chodit kolem veškerých fastfoodů.

Zdroje:www.cosmopolitan.com, www.deccanchronicle.com