Připravte se na mrazivý zážitek, při kterém se vám rozbuší srdce. Existují mnozí dobrodruzi, jejich odvážné výkony nás často přivádějí v úžas, občas se však stává, že jejich odvaha vede k okamžikům, při kterých se zastaví srdce a nechce se jim věřit. V dechberoucím videu uvidíte, jak se vzrušující skok muže z útesu změní v mrazivý souboj s velkým bílým žralokem.

Celý skok z útesu má děsivý průběh zejména pro ty, kdo se bojí výšek, anebo mají hrůzu z vody, ale korunu všemu nasadí až dopad, kdy se muž setká s velkým bílým žralokem… Není divu, že 9 let staré video má celkem 43 milionů zhlédnutí!

Podívejte se sami:

Zdroj: Youtube

Nečekaný „pozorovatel“

Video výše zachycuje odvážný a trochu šílený skok muže z útesu, který se změnil v noční můru. Zatímco skokan nastavuje svou kameru GoPro, ve vzduchu je cítit vzrušení. Podniká skok z útesu v australském přístavu Sydney a s přívalem adrenalinu se vrhá do vody. Adrenalin však stoupne na zcela novou úroveň, když uslyší mrazivý výkřik svého kamaráda na útesu: „Žralok!". Zpočátku výkřik ignoroval, ale brzy si uvědomil, že mu hrozí bezprostřední nebezpečí. Zatímco zběsile plave do bezpečí, z hlubin se vynoří velký bílý žralok, který je od něj vzdálen pouhý metr. Video je strhující vizuální připomínkou toho, že i ty nejnapínavější eskapády mohou vést k srdcervoucímu setkání s nezkrotnými silami přírody.

Vražedné setkání mezi útesy

Vstupte do světa skoků z útesů - extrémního sportu, kterému se věnují sportovci i odvážní nováčci. Představte si to: sráz nad vodou, zcela bezhlavý skok, volný pád a pak šplouchnutí do neznáma. Zatímco amatéři se mohou rozhodnout pro prostý pád, zkušení profesionálové předvádějí ve vzduchu strhující akrobacii.

V této adrenalinem nabité oblasti není místo pro bezpečnostní výstroj - jen lidské tělo vzdorující gravitaci. Soutěže jako Red Bull Cliff Diving World Series posouvají tyto hranice ještě dál a předvádějí smrtící skoky ze závratných výšek. Od Austrálie po Kolumbii, od USA po Thajsko, tito odvážní potápěči cestují po celém světě a vytvářejí podívanou, která je stejně nebezpečná jako úchvatná.

Na scéně i velcí bílí žraloci: Neviditelní dravci z hlubin

Nyní se připravte na vrcholné predátory oceánu - velké bílé žraloky. Tito hroziví tvorové vzbuzují strach jak mezi mořskými živočichy, tak mezi lidmi. Jejich vláda na vrcholu vodního potravního řetězce je nezpochybnitelná. Hodují na rybách, žralocích, delfínech, tuleních, a dokonce i na velrybích mršinách, jsou děsiví i tajemní zároveň. Vykazují případy agresivity vůči lidem, přičemž byly zaznamenány i smrtelné střety.

Na rozdíl od hollywoodských mýtů nás však velcí bílí žraloci aktivně neloví, aby si na nás pochutnali. Nejsme jejich oblíbenou kořistí, nicméně zvědavost je může přivést blíž, než bychom si přáli, zejména pokud si nás spletou se svými obvyklými podmořskými pochoutkami. A to se mohlo právě v případě tohoto Australana poměrně snadno stát.

Naštěstí vše skončilo dobře… Evidentně, Australani vědí, že zvuky žraloka mohou přinejmenším zdržet. Zdali se ještě bláznovskému sportu tento muž věnuje, nevíme.

Zdroje: www.youtube.com , a-z-animals.com