Skořice, petržel, med a maso: To vše obsahuje látky povzbuzující chuť k milování

Tomáš Mrzena | 21. 12. 2010

Myslíte si, že tradiční sváteční jídlo má na sexuální apetit spíše tlumicí účinky? Pak vás musíme vyvést z omylu. Afrodiziaka se skrývají i v takových jídlech, jako je obalovaný kapr, vepřový řízek, bramborový salát nebo cukroví.

Je to typický obrázek českých Vánoc. Na gauči leží přejedený muž, kouká na pohádku a těžce oddychuje. Pokud na něj v tu chvíli začnete sexuálně dorážet, budete mít nejspíš smůlu. Když na to ale půjdete chytře, mohou být vaše Vánoce bohatě kořeněné sexuálním vzrušením.

Sváteční menu totiž obsahuje řadu látek, které chuť k sexu podporují. Takové účinky jsou přisuzovány rybímu masu, a nemusíte hned servírovat úhoře, ústřice nebo žraločí ploutve, jejichž pověst je celosvětově rozšířená. Povzbuzující látky obsahuje i kapří maso.

Nic není ztraceno ani v případě, kdy váš miláček dává přednost vepřovému řízku. Maso totiž obsahuje zinek, který zvyšuje sexuální touhu, plodnost a používá se při léčbě impotence.

Spoustu zajímavých látek obsahuje také bramborový salát. Pokud budete při jeho přípravě trochu chytrá a místo spousty majonézy tam přidáte více zeleniny, může to vašeho partnera vybudit k netušené nemravné aktivitě. Třeba celer obsahuje mužský hormon androsteron, mrkev má zase blahodárný účinek na sexuální apetit žen. Prospěšná je také cibule, řeřicha nebo petržel.

Nezapomeňte na pepř, který podle vědců stimuluje krevní oběh, zvyšuje citlivost na podněty a dodává energii. Ani cukroví nemusí být jen prostředek k úspěšnému tloustnutí. Zkuste do něj přidat pořádnou dávku skořice, která obsahuje látky zlepšující náladu a povzbuzující tělo i mysl. Servírovat ho můžete s čajem slazeným medem, což je další významné přírodní afrodiziakum.

Vždy ale pamatujte na to, že sebelépe připravený pokrm sršící sexuálně povzbuzujícími látkami nebude účinkovat, pokud se vy a váš partner nebudete držet důležité zásady – všeho jídla s mírou.

(tom)