Slavná loga tehdy a dnes: Jaká byla původní podoba světoznámých značek

Redakce | 5. 11. 2019
Apple
AT&T
British Airways

Někdy postačí vidět jen velké žluté zaoblené M či nakousnuté jablko a přesně víme, o co jde. Jak ale dnes známá loga předních světových značek vypadala v době vzniku?

Při chytrém zpracování se logo nemusí změnit vůbec. Jindy je třeba v průběhu let přepracovávat firemní identitu, aby šla s dobou. Jedno z mála log, které od svého vzniku do dnešní doby vypadá skoro pořád stejně, je logo Google. Naopak taková Mazda měla před nynějším modrým nápisem šest různých verzí.
Nejzapamatovatelnější loga jsou ta nejjednoduší. U vidiny zaobleného žlutého M dostaneme hlad, protože víme, co se za ním skrývá. To samé se povedlo i u Applu a jeho nakousnutému jablíčku, nebo benzínce Shell - žlutou mušli si na dálnici s ničím jiným nespleteme.

Postřižiny: Jak se točila slavná komínová scéna? Herci porušili přísný zákaz
Magazín

Postřižiny: Jak se točila slavná komínová scéna? Herci porušili přísný zákaz


Paradoxně existují složitá loga, která nikdy správně nepopíšeme, ale při pohledu na ně přesně víme, o co se jedná. Zářným příklad je Starbucks a jeho zelenobílá žena. Kolik má rukou? Má na hlavě korunku? Usmívá se? Asi se vám teď nic z toho nevybaví, ale při jízdě hromadnou dopravou postačí i rozmazaný obrys a vy už víte, kolem jaké kavárny jste projeli.

Podívejte se do galerie na proměnu těch nejznámějších světových log.