Nejinak tomu je i v případě fešáků na úvodní fotografii. Nutno podotknout, že uskupení herců, které se podařilo zachytit na jednom snímku, je skutečně výběr elitní. Kromě toho, že takzvaně „prospívají” v každém věku, mají ještě obrovský herecký talent. Což samozřejmě jde ruku v ruce s pořádným majetkem a nehoráznými částkami peněz na účtech. Poznáte všechny „kluky z plakátu“? 

Pro snadnější orientaci jsme si všechny zúčastněné očíslovali. Pojďme se tedy nyní věnovat muži s číslem jedna. 

Neohrožený hrdina s o dvacet let mladší partnerkou

Muž s číslem jedna se narodil v roce 1942 v americkém Chicagu, je potomkem přistěhovalců z Irska a Ruska. Co se týká studia, nadáním v tomto směru zrovna neoplýval, což se ovšem nedá říct o tom druhém. V herectví naprosto zářil. Jen málokterý herec se může pyšnit takovou kariérou jako on. Dnes, v jeho jednaosmdesáti letech, má za sebou dvě velmi výrazné a celosvětově úspěšné filmové série, které mají obrovskou fanouškovskou základnu a jsou už kultovními. 

Stejně, jako herec, který v těchto filmech hrál, i tyto snímky stárnou. Ale to nemění nic na tom, že i přes táhlou historii získávají oba dva počiny, které čítají několik filmů, stále nové a nové fanoušky. Je samozřejmě řeč o Star Wars a sérii o Indiana Jonesovi

Dnes je tento herec dvakrát šťastně rozvedený čtyřnásobný otec. Snad definitivní štěstí nalezl u o dvacet let mladší herecké kolegyně Calisty Flockhart, kterou můžete znát jako představitelku Ally McBeal.

Herec, který rád skáče na motorce z útesu

Pán s číslem dvě je o dvacet let mladší než ten první. Jednašedesátiletý herec si ale s tím prvním rozhodně může podat ruku v tom, že ve škole úplně tak neváleli. Měl problémy s učením a do toho byl ještě dyslektik. Jediné, v čem vynikal, byl sport, což se mu později v jeho herecké kariéře náramně hodilo. 

Dnes je považován za největšího hitmakera v Hollywoodu. A dobývat svět se mu daří i na poli kaskadérském. Před dvěma lety svět obletěla zpráva, že v rámci natáčení dalšího pokračování akčního špionážního thrilleru se hodlá vrhnout na motorce z norského útesu. Tuto práci samozřejmě mohl vykonat kaskadér, ale herec je známý pro to, že profesionální dubléry odmítá. 

Co ovšem neodmítá jsou krásné ženy. A že jich kolem sebe měl hojně, za manželky pojal takové krasavice, jako je Nicole Kidman nebo Katie Holmes, randil i s Penélope Cruz. Děti má tři, s tím, že nejvíce pozornosti je teď upíráno právě k jeho dceři, kterou má s Katie Holmes, Suri

Chlap od krve i nesmělý klučík, který sbalil Angelinu

Číslo tři je zřejmě nejjednodušší hádankou. Tento sympaťák má charakteristický úsměv, a hlavně vypadá už skoro třicet let stejně. Pozornost ovšem nepřitahuje ale jen díky svému vzhledu, který byl v každém jeho životním období perfektní, nýbrž i četnými eskapádami z jeho soukromého života. 

To, že se do něj musela zamilovat každá žena, je vidět i na jeho schopnosti zahrát úplně cokoliv. Jen si vzpomeňte na roztomilý kukuč nesmělého klučíka ve filmu Seznamte se, Joe Black. Vzpomeňte si na jeho polonahé tělo ozdobené krví a drsný výraz v Klubu rváčů. Vzpomeňte si na přitroublého poslíčka na kole v Po přečtení spalte.  

Tohoto herce zkrátka nemůžete nemilovat. Pokud stále ještě váháte, Podivuhodný případ Benjamina Buttona vás definitivně přesvědčí, jelikož právě tam uvidíte všechny jeho životní etapy. A nejvíce mu to samozřejmě sluší, když jede s Cate Blanchette na motorce.  

Na pomyslné motorce se s ním proháněly ale i jiné krásky, za partnerky měl tenhle fešák Jennifer Aniston a Angelinu Jolie. Oba dva vztahy byly značně medializovány, v poslední době se stejně jako v předešlém případě soustředí pozornost na jeho děti. Jeho nynější partnerka je o třicet let mladší modelka Ines de Ramon

Hollywoodská hvězda ve filmu českého režiséra

Pán s číslem čtyři je příhodně čtyřnásobným držitelem Oscara a poličku mu doma také zdobí sedm Zlatých glóbů. Sedmaosmdesátiletý herec si jako mladý v roce 1975 zahrál ve filmu českého režiséra Miloše Formana.  

Tento snímek o rok později záslužně získal právě sošku onoho zlatého panáčka, která je dodnes v Hollywoodu považována za tu nejcennější. A nebylo to jen za nejlepší film, ale také právě za nejlepší mužský herecký výkon (o který se postaral právě náš tajemný herec), ale také za režii a ženský herecký výkon. 

Narozdíl od jeho předešlých hereckých kolegů se toho o jeho soukromí tolik neví. Bedlivě si ho střeží a sem tam maximálně na povrch vypluje jeho krátká aférka s některou z mnoha krásných dam. Není divu, že kolem něj hojně poletují, protože za svou bohatou kariéru si nastřádal veliké jmění, které si i náležitě umí užívat. 

Film, který mu vynáší dodnes pěkný balík peněz je Batman od režiséra Tima Burtona, jelikož díky předem dohodnutým procentům ze zisku z tohoto úspěšného filmového trháku má příjem i teď. 

Filmem, který v podstatě ilustruje jeho životní styl je ten s názvem Lepší pozdě nežli později, kde si zahrál s krásnou Diane Keaton. Zde ztvárňuje bohatého šedesátiletého hudebního skladatele, který má zálibu v mladých ženách.

Nejlepší herec všech dob, a to včetně honorářů

Posledním pánem na holení je jeden z nejlépe placených herců v dějinách filmu vůbec. Kromě toho se mu podařilo (vedle Specnera Tracyho) získat Oscara dva roky po sobě, a sice v letech 1993 a 1994. Díky své bohaté herecké kariéře a celkovému portfoliu charakterů, které je schopný zahrát, je právem považován za jednoho z nejlepších herců všech dob. 

Ať už hraje zapáleného historika, který se snaží rozluštit tajemné šifry ve výtvarném umění, chlapce, který má více štěstí než rozumu, a i s pohybovým handicapem dokáže uběhnout nesmyslné vzdálenosti, nebo spolumajitele velké sítě knižních supermarketů, který se přes internet zamiluje do své úhlavní nepřítelkyně, jeho roli mu vždy na sto, ne-li milion procent uvěříte. A může v tu chvíli být i uvězněným cestujícím na letištním terminálu. 

Dalšími snímky, kde tento neuvěřitelný herec exceluje jsou Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana, Elvis nebo Samotář v Seattlu. Narozdíl od předešlých „proutníků“ je tento muž věrný již přes pětatřicet let jedné ženě a řadí se tak mezi nejstabilnější páry Hollywoodu. 

Herci na fotografiích jsou: 1) Harrison Ford, 2) Tom Cruise, 3) Brad Pitt, 4) Jack Nicholson, 5) Tom Hanks. 

Zdroje: csfd.cz, novinky.cz, csfd.cz, en.wikipedia.org, cs.wikipedia.org