Boží zjevení

Daniel Alamsjah měl jedné letní noci podivné vidění. Zjevila se mu holubice stojící na vrcholu kopce. Měla být vizí místa, které bude sloužit k uctívání bohů. 

A tak se Alamsjah pustil do realize projektu. Nejprve musel vybrat kopec, kde boží chrám bude stát. Zvolil Bukit Rhema. Kopec stojící uprostřed magelangské džungle. Zde Alamsjah zakoupil akr pozemku, aby mohl svou vizi zrealizovat. 

Projekt vycházející ze zjevení z roku 1988 tak mohl pomalu začít. Poté, co Alamsjah získal pracovní povolení, mu už nic nestálo v cestě. 

Cílem bylo postavit přesně takový chrám, k jehož realizaci ho vyzval jakýsi hlas z oné noci. Uprostřed džungle na Jávě tak vznikla naprostá šílenost. 

Slepičí chrám

Trvalo dlouhých 10 let, než se Alamsjahovi podařilo šílenou stavbu dokončit. Na chrámu pracoval pouze o víkendech. Přes týden se věnoval svému zaměstnání jako projektový manažer. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Ačkoliv nebyla realizace chrámu jednoduchá a doprovázela ji celá řada komplikací, Alamsjah se odmítl vzdát. S obrovským nasazením a horlivostí nakonec vystavil modlitebnu. Jen tvarem nepřipomínala holubici, ale spíše slepici. Na základě toho se jí začalo říkat Gereja Ayam - Slepičí chrám. 

Alamsjah nevynechal jediný detail. Zvíře mělo svěšený ocas, otevřený zobák a sedělo přímo na vrcholu kopce. Ačkoliv byl chrám majestátní stavbou, uprostřed džungle působil šíleně. Jakoby sám nevěřil své vlastní existenci. 

Realizace Slepičího chrámu Alamsjaha natolik vyčerpala, fyzicky a hlavně finančně, že po jeho dokončení byl zcela na mizině. Už neměl prostředky na jeho udržování. 

Chrám začal chátrat a pomalu se rozpadal. Přesto se Alamsjahův Slepičí chrám dostal do povědomí veřejnosti, která nad ním jen nevěřícně kroutila hlavou. Fotky Slepičího chrámu doslova zaplnily internet a zájem o něj každým dnem rostl. 

Alamsjah se vrátil na místo činu a začal od chtivých turistů vybírat vstupné. Získané peníze následně použil k obnově stavby. 

Dnes je Slepičí chrám nedílnou součástí jávské kultury. Je vyzdobený drahými kameny a jeho stěny dekorují výjevy z indonéské mytologie. Chrám slouží jako modlitebna a na jeho vrcholu lze pozorovat nezapomenutelný východ slunce. 

Zdroje: en.wikipedia.org, www.atlasobscura.com, earthlymission.com