Video: Ohromující detailní záběr Slunce se nepodobá ničemu, co jste kdy viděli

Elena Velímská | 7. 10. 2022

Snímky či záběry z vesmíru pořízené sondami, teleskopy a různými planetárními vozítky nadšence pro vesmír vždycky potěší. Amatérský „astronom“ potěšil své fanoušky na sociálních sítích neuvěřitelným videem Slunce, které vtipně opatřil titulkem: Na Slunci je mejdan, ale nejste zváni.

Úžasné záběry ze dvorku

Mladý nadšenec vesmíru a pozorovatel oblohy A. McCarthy pořídil pětihodinové video Slunce zblízka svým speciálním slunečním dalekohledem. Video zrychlil z 1800x na 3600x, aby bylo vidět, jak se tam všechno pěkně hýbe. Zachytil neuvěřitelné detaily. Jsou dokonce vidět proudy plynů. Z videa je také patrné, jak je naše planeta Země proti naší hvězdě malinká.

Vědci objevili na Měsíci teplé jámy, které mají podmínky vhodné pro život
Cestování

Vědci objevili na Měsíci teplé jámy, které mají podmínky vhodné pro život

Obrovský ohlas

Video umístil na Twitter s komentáři „Nezkoušejte to, pokud nevíte, co děláte,“ nebo „Pokud namíříte dalekohled na Slunce, oslepnete nebo založíte požár.“ Jeho příspěvek okamžitě získal 25 000 lajků a nadšenci ho komentovali slovy, bláznivé, krásné záběry, super. „Je naprosto ohromující, že takovou úroveň detailů získáte za svůj vlastní rozpočet na svém vlastním dvorku,“ napsal jeden příznivec. Jiný vtipně podotknul: „Pravděpodobně si nemusel dělat starosti s nedostatkem světla.“ Jeden z dalších přiznal, že by takovou sluneční party nezvládnul.

„Páni, to zařízení mu umožňuje zaostřit na vzdálenost 93 milionů mil. To je fakt super. Pokud je to pravda,“ zněl jeden z komentářů. Tak snad je. McCarthy se nikde nepochlubil, jak svůj dalekohled vyrobil a neuvádějí to žádné zdroje.

Divoká sluneční aktivita způsobuje klesání satelitů. Mohou spadnout na Zem?
Cestování

Divoká sluneční aktivita způsobuje klesání satelitů. Mohou spadnout na Zem?

Zdroje: www.thesun.co.uk, nypost.com, www.joe.co.uk

Tagy Slunce Twitter vesmír Země