Úžasné záběry ze dvorku

Mladý nadšenec vesmíru a pozorovatel oblohy A. McCarthy pořídil pětihodinové video Slunce zblízka svým speciálním slunečním dalekohledem. Video zrychlil z 1800x na 3600x, aby bylo vidět, jak se tam všechno pěkně hýbe. Zachytil neuvěřitelné detaily. Jsou dokonce vidět proudy plynů. Z videa je také patrné, jak je naše planeta Země proti naší hvězdě malinká.

Obrovský ohlas

Video umístil na Twitter s komentáři „Nezkoušejte to, pokud nevíte, co děláte,“ nebo „Pokud namíříte dalekohled na Slunce, oslepnete nebo založíte požár.“ Jeho příspěvek okamžitě získal 25 000 lajků a nadšenci ho komentovali slovy, bláznivé, krásné záběry, super. „Je naprosto ohromující, že takovou úroveň detailů získáte za svůj vlastní rozpočet na svém vlastním dvorku,“ napsal jeden příznivec. Jiný vtipně podotknul: „Pravděpodobně si nemusel dělat starosti s nedostatkem světla.“ Jeden z dalších přiznal, že by takovou sluneční party nezvládnul.

„Páni, to zařízení mu umožňuje zaostřit na vzdálenost 93 milionů mil. To je fakt super. Pokud je to pravda,“ zněl jeden z komentářů. Tak snad je. McCarthy se nikde nepochlubil, jak svůj dalekohled vyrobil a neuvádějí to žádné zdroje.

Zdroje: www.thesun.co.uk, nypost.com, www.joe.co.uk