www.messagetoeagle.com, www.thisman.org, www.cs.wikipedia.org

Stejně jako žena se dušoval, že ho určitě nikdy v životě nepotkal. Psychiatr byl překvapený. Rozhodl se proto, že obrázek pošle svým kolegům s otázkou, zda někteří jejich svěřenci netvrdí něco podobného. Během několika měsíců poznali muže další čtyři lidé. 

Do dnešních dnů oficiální stránka thisman.org eviduje nejméně 2000 lidí z celého světa, již tvář spatřili ve svých snech. „Procházela jsem nějakou vesnickou ulicí, když jsem před sebou uviděla tohoto muže. Rozptýlil mě, vytrhl mi kabelku z ruky a začal utíkat. Po pár sekundách jsem se rozběhla za ním, ale zakopla jsem a probudila jsem se,” píše jedna ze snijících. 

Záhadný muž ze snu

Mezi lidmi, kterým tvář vstoupila do snu, nebyl zjištěn žádný vztah. Také jejich zážitky jsou odlišné. Muž v nich vystupuje jako vrah, neznámý předek, homosexuální přítel, romantický manžel, Santa Claus, agent, učitel nebo věštec, jenž varuje před koncem světa.

Existuje několik teorií, které se snaží záhadně se opakující přítomnost „Thismana” ve snění různých lidí vysvětlit. Jednou z nich je tzv. imitace snu, podle níž se jedinec zjeví až poté, co tento fenomén snijící zaznamenal například v novinách, na internetu nebo na plakátu. Další je založena na hypotéze denního rozpoznávání. Ta stojí na faktu, že normálně si tváře ze snů nepamatujeme. Obraz je tak nástrojem, který v bdělém životě usnadňuje rozpoznání nedefinovaného nového subjektu.

Podle Jungovy psychoanalytické teorie je tento muž archetypálním obrazem kolektivního nevědomí. „To samo o sobě zahrnuje psychický život našich předků již od počátku věků. Funguje jako šablona, snažící se vést vědomé procesy zpět do vyrytých kolejí,” napsal Carl Gustav Jung v knize The Significance of Constitution and Heredity in Psychology. Usmívající se tvář se může vynořovat v dobách strádání, změn či stresu.

Thisman ve snech

Někteří tvrdí, že člověk ze snu je obrazem Stvořitele a zjevuje se jen vyvoleným. To má být hlavní důvod, proč by slova, jež pronáší, měli snící následovat.

Zdroj: Youtube
Dočtěte si článek zdarma,
stačí se přihlásit nebo registrovat.
nebo se přihlaste
Zapomněli jste heslo?
Ještě nemáte účet? Registrujte se