Co na tom, že ne vždy ten, kdo je nám podobný, musí být nutně stále naživu.

Tato záhadná socha egyptského boha je neskutečně podobná slavnému zpěvákovi

Muzea celého světa jsou plná artefaktů, které nás více či méně fascinují. Výjimkou není ani Fieldovo muzeum přírodní historie, které se nachází v americkém Chicagu.

Právě toto muzeum je jedním z těch, které nabízí možnost vrátit se zpět v čase a ocitnout se ve starověkém Egyptě. Obsahuje expozice, které nikde jinde na světě neuvidíte. Jako například ty nedokonalejší mumie, které kdy byly ve starém Egyptě vytvořeny. 

Jednou z nich je také mumie egyptského boha Bastet. O té se říká, že v sobě údajně ukrývá mumifikovanou kočku. Symbol tehdejšího Egypta. Kočky ve starověkém Egyptě byly vnímány právě jako vtělení boha Bastet. Ten byl ochráncem všeho. Lidé tak měli své "kočky" kdekoliv se dalo, od domácností až po chrámy faraonů.

Nyní se však ukázalo, že právě tato mumie, je možná až příliš podobná jednomu slavnému zpěvákovi.

Poznáte kterému?

Tato tisíce let stará busta je totiž údajně podobná dnes již zemřelému americkému zpěvákovi, Michaelu Jacksonovi. Ačkoliv to zní trochu podivně, je tomu skutečně tak.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Podobu lze nalézt především ve výrazných očích, poměrně dosti vystouplých lícních kostech a jako třešničkou na dortu je pak i chybějící nos. Tolikrát omílané téma právě u Jacksona. Otázkou zůstává, komu je dnes zmíněná busta více přisuzována? 

Nikdo ji totiž neřekne jinak než zpěvákovým jménem. Tedy Michael. Co na tom, že historie jejího vzniku patří někomu zcela jinému.  

Dokonce se jedná, po zpěvákově nešťastné smrti, o jedno z nejvíce navštěvovaných "poutních" míst. Možná lidé věří, že tomu je tak proto, aby byl odkaz krále popu neustále zachován. Zmíněná busta je však součástí muzea mnohem déle. 

Byla zakoupena v Káhiře na konci 19. století a převezena do expozice muzea. K jejímu vystavení však došlo až o několik desítek let později. Slavnou se ale busta stala skutečně až po zpěvákově smrti.

Zdroje:

www.npr.org

face2faceafrica.com

www.express.co.uk