Představitel Jardy Pávka dnes už nedisponuje onou bujnou kšticí, kterou měl ve filmu. Ze světa filmu se ale úplně nevytratil, jak tomu bylo u mnoha jiných dětských hvězd. Objevil se například v oblíbeném snímku režiséra Dušana Kleina Jak básníkům chutná život nebo Tankovém praporu Víta Olmera

Ve filmu Vesničko má středisková hrál chlapce, který se nešťastně zamiloval, a kvůli tomu si chtěl i sáhnout na život. Není divu, představitelka učitelky herečka Magda Šebestová byla skutečně krásná. „Byla a dodneška je to krásná holka. Jsem zabouchlý do každé hezké holky, kterou potkám. Ale když jsem byl s tolika fantastickými lidmi na takovém natáčení, tak jsem nevěděl, kde mi hlava stojí. Na nějaké zamilovávání jsem vůbec nepomyslel,“ zavzpomínal na tehdejší dobu herec v rozhovoru pro deník Blesk

Vidět jej diváci mohli i v nekonečném seriálu televize Nova Ulice, Gympl s (r)učením omezeným a malou roličku si střihl také v seriálu Modrý kód, jehož děj se odehrává v tak oblíbeném nemocničním prostředí. Není to ale jen svět kamer, kde se představitel Jardy Pávka pohyboval. Cizí mu nejsou ani divadelní prkna. Působil například v karlínském hudebním divadle, Divadle na Vinohradech a také v divadlech v Kolíně, Příbrami a Plzni. 

Po vážné nemoci si otevřel hospodu

Uživit se zvládl i jako výkonný producent. V devadesátých letech produkoval světově známé muzikály jako je Evita, Kočky nebo Jesus Christ Superstar. Pak ale přišla rána osudu. Zjistilo se, že má leukémii. „Onemocněl jsem v době, kdy končil Ježíš a začínala Evita. Tu jsem prakticky už řídil ze septického pokoje,“ vypráví herec a producent. Naštěstí se vyléčil. Ke kumštu se ale už nevrátil. 

Namísto toho se se svou přítelkyní rozhodli si otevřít hospodu. „Potom jsme se ale rozešli, já jí tu restauraci nechal a pídil se po jiné restauraci,“ pokračuje ve vyprávění někdejší herec, který posléze našel to, co hledal. Stal se majitelem restaurace U Čiriny, kde předtím působila osobní kuchařka exprezidenta Václava Havla

„Pokračoval jsem v její tradici rakousko-uherské kuchyně, která mě moc baví. Sám jsem i vařil. Tak pro radost. Dokonce jsme byli zapsaní v michelinském průvodci, sice bez hodnocení, ale i tak je to dobré. Pět let se nám výborně dařilo,” pochvaloval si svou novou práci, ale vzápětí dodává, že hospodu musel prodat.

„Budou tam Indové. Je mi to moc líto, ani nevíte! Covid mě ale zlikvidoval a nájem se stále zvyšoval. Nešlo to dál,“ posteskl si restauratér nad osudem, který stihl v době pandemie mnohé podniky. 

Herec s Braňo Polákem na natáčení Modrého kódu

Herec, producent, kuchař a teď designér

Jistě jste poznali, že řeč je o Stanislavu Aubrechtovi. Jak je vidět, Stanislav Aubrecht se ve světě neztratí. Herectví vyměnil za gastronomii a tu zase pak za manuální práci. Ale ne jen tak ledajakou, rozhodl se, že se stane designérem.

„Baví mě vyrábět krásné věci. Už jsem vyráběl s kolegou i krásné desky, ze kterých jsme měli U Čiriny stoly. Tak když už nebudu moct vařit kachnu se švestkovou omáčkou, tak budu alespoň vyrábět ze švestkového dřeva,“ popsal svou současnou vášeň očividně všestranně talentovaný Stanislav Aubrecht. 

Zdroje: blesk.cz, tvguru.cz