Narodil se 27. července 1927 v Praze a své milované navždy opustil 21. května 2012. Po absolvování Brněnské konzervatoře, nastoupil na pražskou DAMU. Jeho první angažmá bylo v Divadle S.K. Neumanna v Praze, které je dnešním Divadlem Pod Palmovkou.

Mnoho let pak působil v Divadle na Vinohradech, kde se kromě herectví začal věnovat od roku 1966 také režii. Herecky exceloval například v představení Dobrá píseň, kterou režíroval v padesátých letech Otto Haas.

Sám naopak režíroval například slavnou hru Tennesseeho WilliamseKočka na rozpálené plechové střeše nebo R.U.R. od Karla Čapka. Jako filmový herec spolupracoval například s Jurajem Herzem, Karlem Kachyňou nebo Vojtěchem Jasným.

První a jediné manželství

Jeho první láskou byla herečka Blanka Vikusová, kterou si vzal. Narodil se jim syn David a dcera Taťána, která žije nyní v bývalé Jugoslávii. Se svou druhou partnerkou a životní láskou má dvě dcery, které se také pohybují v umělecké branži.

Právě v Divadle na Vinohradech se setkal s dámou svého srdce. Krásná a velice talentovaná herečka byla ve své době jednou z největších českých hvězd filmového plátna. Zahráli si spolu ve filmu Petrolejové lampy, které režíroval Juraj Herz.

I jeho láska už byla jednou provdaná, a to za filmového kameramana Jana Eisnera. Tehdy bylo obdivované krásce 26 let. Počáteční zamilovanost rychle vyprchala a realita byla úplně jiná než si filmová hvězda představovala. Rozvádět se ale v šedesátých letech minulého století nebylo nic snadného.

Oba umělci byli svými prvními manželstvími tak zklamáni, že se zařekli, že už nikdy znovu nepůjdou s nikým před oltář. První dcera slavného páru Sabina se narodila 18. května 1972, mladší Theodoru herečka přivedla na svět 28. ledna 1974.

Nic si nedělali z toho, že se na ně lidi dívají skrz prsty, že žijí tzv. na hromádce. Tehdy pro takové partnerství neměli lidé pochopení. Přes to spolu tito dva spokojeně fungovali ve vztahu, který vydržel přes čtyřicet let.

Rodinný podnik

Popularita herečky Ivy Janžurové s příchodem normalizace velmi ochladla. Najednou přestala natáčet tolik filmů, a proto se její manžel rozhodl vytvořit vlastní nový projekt, který uživí rodinu.

Napsal přímo na míru sobě a své ženě vlastní divadelní hru Život ve škatulce. Vymyslel, že s ní budou jezdit na zájezdová představení po celé zemi. Povedlo se, a jejich „zájezdovka“ začala fungovat.

Po roce 1989 se z projektu stal doslova rodinný podnik, protože začaly pomáhat i obě dcery. Všechno si zařizovali sami. Jako hlava rodiny vedl tento umělec celou agenturu, režíroval i psal scénáře. Ty byly oficiálně zveřejněny pod pseudonymem Jaromír Saska.

Manželské duo spolupracovalo úplně na všem. Saska psal děj a vymýšlel zápletky, Iva psala dialogy postav. Jejich komedie Vrátíš se ke mně po kolenou měla takový úspěch, že ji hráli dvacet let. Poznali jste talentovaného herce a divadelního režiséra Stanislava Remundu?

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.csfd.cz, www.filmovyprehled.cz