Fanatická matka

V době, kdy se objevila v seriálu Pan Tau, bylo Stáně pouhých sedm let. Právě tehdy však vzniklo její pevné pouto s filmovým průmyslem.

Po skromném debutu a menší roli v seriálu Pan Tau, se Stáňa roku 1976 objevila ve filmu režisérů Oty Kovala a Jaroslavy Vošmikové, nesoucím název Jakub. Ztvárnila zde roli holčičky v dětské partě. 

Následovalo několik dalších a velmi úspěšných rolí ve filmech, jako byly například Jak se točí Rozmarýny nebo Ať žijí duchové, které Stáně přinesly značnou popularitu.

V roce 1980 pak Stanislava zazářila ve filmu Sonáta pro zrzku režiséra Víta Olmera, kde si zahrála hlavní roli Petry. Její ztvárnění dívky, která zápasí s dilematem mezi klavírem a fotbalem a zároveň prožívá své mladistvé problémy, jí vyneslo uznání diváků i kritiků. 

Na natáčení Sonáty pro zrzku se Stanislava připravovala důkladně. Byly to především klavírní pasáže, které si přála zahrát sama. Neustále trénovala a svým nasazením dokázala, že má nejen herecký talent, ale i obrovské hudební nadání.

Přesto, že její kariéra stoupala strmě vzhůru, Stanislavu čekaly překážky. 

Padla na dno

Tou největší a nejzásadnější byla její matka. I přes touhu Stáni studovat hudební konzervatoř ji matka nedala souhlas, čímž jí uzavřela cestu k dalšímu uměleckému vzdělávání. To byl jen začátek neštěstí, které ji přivedlo na samé dno.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Po letech plných úspěchů ve filmovém světě následovaly dlouhé roky ticha. Nikdo netušil, kam se dívka z filmů Ať žijí duchové a Jak se točí rozmarýny poděla. Šokující odhalení její osudu přinesl až rok 1997. 

Tehdy se Stáňou vyšel dokument v rámci cyklu Svět bez hranic, který natočila režisérka Andrea Majstorovičová. V dokumentu Stanislava odhalila svou závislost na drogách, což byl šok nejen pro její fanoušky, ale i celý filmový svět. 

Dokument se zaměřil na její život, ale také na Stánin vztah s matkou, která byla fanatickou členkou církve Svědků Jehovových. Jak šel čas, sem tam se objevila informace, že Stáňa pracuje na svém uzdravení a drogy v jejím životě již nehrají roli. „Pracuje v nemocnici v Krči jako sestřička a je velmi příjemná," objevilo se tehdy v jedné diskuzi. 

Snad se Stáňa opravdu vrátila na správnou cestu a i přes osudný krok své matky žije život plný radosti a spokojenosti. 

Zdroje: www.csfd.cz, cs.wikipedia.org, www.fdb.cz