Ne všechny vynálezy minulosti nám dnes dávají smysl, přesto nezbývá, než je obdivovat za způsob, jakým byly vyrobeny.

Prohlédněte si tento malý kufřík

Na počátku všeho mohl stát obyčejný sen, že vyrobit se dá zkrátka naprosto všechno. Všechno totiž začíná u myšlenky a jak se říká, jen naše mysl nás může limitovat. Anebo taky nemusí. Tomu byl důkazem i tento malý kufřík. 

Ten je totiž jednoznačně považován za mistrovské dílo nejen svého druhu, ale také své doby. Vznikl ve 30. letech minulého století. Kufřík vyrobil Juan Baigorri Velar. Jihoameričan, jehož velkou vášní bylo inženýrství.

Velarův vynález je o to cennější, že se záhadně vypařil. A to navždy. Přesto se uchovalo nemálo informací, které nám přijdou k neuvěření ještě dnes. Výroba malého kufříku je totiž velmi kontroverzním vynálezem.

Uhodnete, co měl vyrábět?

Velarův kufřík ale není ledajaký kufřík a na cestování už vůbec ne. Tento převratný objev měl totiž sloužil k něčemu zcela jinému. Tipnete si k čemu?

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Velarův kufřík byl strojem na výrobu deště! Ano, přesně tak. Říká se, že - nejen že se Velarovi jeho stroj opravdu podařilo postavit tak, jak si přál, on také skutečně fungoval. Malý kufřík tak uměl ovládat počasí. 

Stroj na výrobu deště tak dokázal přivolat déšť kdykoliv, kdy bylo třeba. Na jakémkoliv místě. A tak například zničil známou seanci ducha v Santiagu, když tam po dlouhých třech letech rázem spadlo velké množství srážek.

Juan Baigorri Velar, vědec, který vystudoval inženýrství na Národní vysoké škole v Buenos Aires, tak zřejmě věděl, co dělá. Jeho vynález je považován za naprostý unikát, který nemá obdoby.

Ačkoli Velar držel "recept" svého zázračného přístroje v naprostém utajení, spekuluje se, že malý kufřík obsahoval jakýsi okruh A a okruh B pro mírné mrholení a silné deště.

Ačkoliv byl Juan Baigorri Velar skutečným vynálezcem, zemřel v roce 1972 v naprosté chudobě. Jeho stroj se nikdy nenašel, ale říká se, že v den Velarova pohřbu byl obrovský liják.

Zdroje:

mysteriesrunsolved.com

www.thevintagenews.com

www.history101.com