Hotový zázrak

Čerstvě rozdrcené stroužky česneku obsahují alicin, sloučeninu známou svými antimikrobiálními vlastnostmi, která účinně snižuje hromadění bakterií a plísní. Díky tomu je česnek mocným spojencem při udržování bezchybné čisté toaletní mísy.

Chcete-li využít čisticí sílu česneku, jednoduše před spaním rozdrťte stroužek česneku a vložte ho do záchodové mísy. Druhý den ráno spláchněte toaletu a nechte allicin, aby se postaral o náročný úkol čištění. Opakováním tohoto postupu dvakrát týdně zajistíte trvale čistou záchodovou mísu, což vám ušetří čas i námahu.

S domácností vám pomohou i další potraviny. Pokud vás trápí ucpané odtoky, účinné řešení spočívá v kombinaci soli a octa. Vytvořte směs smícháním jednoho šálku octa s jedním šálkem soli a nalijte ji do odtoku. 

Počkejte 15 až 30 minut. Působením směsi se odstraní zachycené vlasy, mastnota a nečistoty. K odstranění zbytkového zápachu vytvořte směš 85 gramů jedlé sody, 150 ml vroucí vody a 1 šálku octa. Tato jednoduchá, ale účinná metoda udrží váš odtok čistý a bez zápachu.

Čistá domácnost

V případě připálených pánví, které často vyžadují intenzivní drhnutí, se obraťte na dynamické duo vody a octa. Převařte v pánvi vodu s 1 šálkem octa a poté spálená místa posypte jedlou sodou. Jak soda šumí, pohybujte pánví, abyste pokryli všechna potřebná místa. Jakmile šumění ustane, spálené zbytky snadno vydrhněte.

Proč se česnek vložený do toalety skutečně vyplatí?

Zdroj: Youtube

Ocet a jedlá soda se samostatně osvědčují jako univerzální čisticí prostředky. Roztok octa a vody účinně odstraňuje skvrny od soli z bot, zatímco namočení rezavého nářadí do octa přes noc bez námahy odstraní rez. 

Jedlá soda, neutralizátor pH, si poradí s nepříjemnými pachy na nábytku a kobercích tím, že absorbuje kyselost. Hojně rozetřete jedlou sodu po požadovaném povrchu, nechte ji působit nejlépe přes noc a vysajte. Výsledkem bude svěží obytný prostor.

V domácnosti vám pomůže také dřevěné uhlí, známé pro svou schopnost pohlcování pachů. Dřevěné uhlí vložte do sáčků s osvěžovačem vzduchu a zastrčte je pod polštáře. Získáte tím nenápadný, ale účinný prostředek proti nežádoucím pachům.

austrianpress.com, thechalkboardmag.com, www.quora.com