Google zachytil v súdánské poušti obří rudé rty. Prohlédněte si zvláštní útvar

Elena Velímská | 27. 7. 2022

Představovat Google Maps nebo Google Earth je naprosto bezvýznamným nošením dříví do lesa. Jejich objektivy velmi často zachytí na Zemi tajůplná a velmi neobvyklá místa či jevy, které by neobjevil ani ten nejhouževnatější badatel. Tentokrát to jsou záhadné rudé rty v poušti.

Novodobí badatelé z výšky

Zveřejnění bohatého zdroje milionů snímků různého rozlišení, které Google Earth pořídil a pořizuje pomocí družic, z letadel, dronů a dokonce balónů, často vyvolává rozruch a otázky nejen ve vědecké obci, ale i mezi miliony obyčejných uživatelů. Fotky jsou i mnohdy archeology nebo jinými badateli využívány pro seriózní výzkum. Také na webové platformě Google Maps pro vyhledávání a plánování tras se občas objeví „záhada“, která je podnětem pro vědecká bádání. Nebo je alespoň třeba pro lovce UFO „zcela jistě důkazem mimozemského života“ a jsou z ní nadšeni.

Fotograf Ivan Král: Dech beroucí fotografie šumavské přírody
Cestování

Fotograf Ivan Král: Dech beroucí fotografie šumavské přírody

Jen hrstička z „nej“

Mezi nejzáhadnější a nejzajímavější záběry Google, které vyvolaly senzaci, patří, například, v zemi vyryté geoglyfy ve tvaru svastiky v dálné pustině severního Kazachstánu, nebo 8 500 let staré ve tvaru kruhů v Azraqu, oáze v Jordánu. Zvláštní spirály byly spatřeny v poušti v Egyptě. Věří se, že jsou poselstvím mimozemšťanů nebo bránou alternativního vesmíru. V Novém Mexiku v poušti poblíž Mesa Huerfanita leží uvnitř dvou překrývajících se kruhů dva obrovské diamanty, které prý označují úkryt mimozemské vědecké církve. Úžasných snímků denně přibývá…

Zdroj: Youtube

Záhadný útvar v poušti

Jeden z hezoučkých „nálezů“ Google Maps se nachází na souřadnicích 12°22'13.32 "N, 23°19'20.18 "E. Je to vyvýšený útvar v poušti poblíž vesnice Arawaly v Dárfúru v Súdánu. Je velmi neobvyklý, má tvar lidských – dokonce svůdných – pootevřených rtů. Jejich obrys zvýrazňují černé tečky. Předpokládá se, že plné rty jsou z písku, který však je, na rozdíl od okolního žlutavého, červený. Černé tečky můžou být stromy. Celá ústa jsou dlouhá jeden kilometr! Věří se, že je nevytvořila lidská ruka. Útvar je tedy přirozeného původu. Ale jak a kdy vzniknul a kde se vzal červený písek, se zatím neví. Takový nález přirozeně nadchnul milovníky záhad. Objevily se názory, že tmavá linie mezi horním a dolním rtem je brána do hlubin Země. A ta prý zůstane zavřená, dokud si ústa udrží svůj tvar. Mnohé z „googlovských“ úkazů byly vysvětleny, či mají své teorie. Krásné červené rty ze súdánské pouště na své vysvětlení zatím čekají.

V Číně objevili hlubokou jámu. Na dně se skrývá les a mohou tu žít neznámé druhy
Cestování

V Číně objevili hlubokou jámu. Na dně se skrývá les a mohou tu žít neznámé druhy

Zdroje: www.express.co.uk, www.livescience.com

Tagy Egypt Google Google Earth Jordán Kazachstán Mapy Google Nové Mexiko Súdán Země