Někdy věci postrádají logiku a přesto jsou tím, co nás takříkajíc baví. 

Podívejte se na záhadný světelný sloup vyfocený nad mexickou pyramidou

Hector Siliezar se spolu se svou ženou a dětmi vydal na dovolenou do Mexika. Navštívili mimo jiné také Chichén Itzá, starobylé mayské město. Tato návštěva však pro celou rodinu znamenala mnohem víc, než si mysleli. 

Siliezar tehdy vyfotil El Castillo, známou pyramidu. Ta byla v dávných dobách zasvěcena bohu Kukulkanovi. To by na první dobrou nebylo vůbec nic zvláštního, stejně jako bouřka, ke které se přímo v daném místě schylovalo. 

Proto se Siliezar rozhodl, že pro lepší efekt fotografií, zachytí také blesky, které dodávaly celé scenérii větší dramatičnost. Osvětlovaly ruiny pyramid a působily strašidelně. 

Siliezar při svém focení ale zachytil něco prapodivného. Na jedné fotografii se totiž pod blesky objevil záhadný světelný sloup, který vystupuje přímo z pyramidy a směřuje nahoru k nebi. Tento paprsek světla, jež mocně svítí vzhůru, je od té doby velkou záhadou.

Je fotograf podvodník?

Jelikož ani Siliezar netušil, co je daný světelný sloup zač, rozhodl se oslovit ty, jež se podobnými úkazy přímo zabývají. Obrátil se tedy na okultní vyšetřovatele, aby mu s rozluštění této záhady pomohli.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Ještě podivnější pak na celé situaci bylo, že světelný sloup byl pouze na fotografii. V reálu nikdo ze  Siliezarovi rodiny nic neviděl a ničeho si nevšiml. Siliezar to okomentoval slovy: "Bylo to úžasné! Nikdo, dokonce ani průvodce, nikdy předtím nic podobného neviděl."

Po zveřejnění fotografie se s konspiračními teoriemi doslova roztrhl pytel. Někdo světelný sloup označil za znamení od bohů, jiní zas za konec cyklu mayského kalendáře a byli i tací, jež tento silný paprsek světla označili za konec světa. 

A nakonec, jak už to bývá, se samozřejmě začalo diskutovat i o tom, zda to není pouhý efekt od samotného autora fotografie a zdali tedy Siliezar není jen skvělý podvodník, jehož cílem bylo jediné: Upoutat na sebe pozornost.

Vysvětlení se však nakonec přece jen našlo. Podle Jonathona Hilla, výzkumného technika a plánovače misí v Mars Space Flight Facility na Arizonské státní univerzitě, se jedná o pouhé zkreslení obrazu. To může vzniknout v okamžiku, kdy kamery zachycující nějaký obraz nejsou schopné správně odrážet dopadající světlo.

Zdroje:

gizmodo.com

www.crunchyroll.com

www.livescience.com