Nadějná dětská hvězda

Sylva Kamenická debutovala ve filmu Den pro mou lásku. Do role čtyřleté Marušky si ji vybral sám režisér filmu, Juraj Herz, který dívku objevil v pořadu Zpívá celá rodina. Tehdy bylo malé Sylvě pouhých 5 let. 

Přesto to byla dívka s velkým talentem. Jak uvedl sám Juraj Herz: "Byla fantastická. Ohromně přirozená. Nezkažená. Řeknu jí Usmívej se, usměje se. Řeknu Víc, usměje se víc. Řeknu Opakuj to, opakuje to. Nejvýš řekne, že je jí horko, nebo že chce jít spát."

Film Den pro mou lásku vypráví příběh mladých rodičů. Těm čtyřletá dcerka onemocní na zánět mozkových blan a posléze zemře. Emočně vyhrocená tragédie ukazuje, jak nemoc dítěte může ovlivnit partnerský život a nakonec vyústit v nemalou manželskou krizi.

Přesto se režisér filmu snažil nepodléhat svodům melodramatu. Příběh Den pro mou lásku ukazuje reálnou bolest a strach rodičů, kteří se v emočně vypjatých scénách snaží i nadále fungovat. 

Malá Sylva ztvárnila roli dcery Marušky. Jejími rodiči byla Marta Vančurová a baletní mistr Vlastimil Harapes

Den pro mou lásku nebyl jediným filmem, kde tato malá dětská hvězda hrála. V roce 1977 ji režisérka Věra Plívová-Šimková obsadila do malé role ve filmu Jak se točí Rozmarýny a o rok později ji režisér Ludvík Ráža obsadil do Tajemství ocelového města.

Konec herecké kariéry

Sylva byla talentovaná nejen jako herečka, ale také jako zpěvačka. Od útlého dětství zpívala ve sboru, kde působila až do svých 17 let. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Poté, co Sylva dokončila střední školu, nabral její život zcela jiný směr. Měla sen studovat univerzitu. Během studia působila v kapele své matky a našla si lásku, za kterou dojížděla do Německa. 

Krátce po dokončení vysoké školy a získání inženýrského titulu se do Německa odstěhovala. Vdala se za svého přítele Gottfrieda Knerra a společně otevřeli hospodu. 

Tam Sylva s radostí pracovala, točila pivo a bavila hosty. Posléze si otevřela svůj vlastní obchod s alkoholem. Úspěchu tak dosáhla i mimo světla reflektorů a jak se později nechala slyšet, svého rozhodnutí odejít z herecké branže rozhodně nelituje. 

Naposled se objevila v televizi v pořadu A tančím dál. Na galavečeru uspořádaném k 70. narozeninám Vlastimila Harapese, který proběhl ve Státní opeře. Vypadala skutečně nádherně.

www.ceskatelevize.cz, www.filmovyprehled.cz, www.csfd.cz