Tajemství zesnulé hvězdy seriálu M*A*S*H: Jeho pěstí se BÁL celý Hollywood

Karel Pešta | 23. 8. 2019
Herci z kultovního seriálu M.A.S.H. - původní sestava
Herci z kultovního seriálu M.A.S.H. - obměněná sestava
Herci z kultovního seriálu M.A.S.H. v současnosti

Po svém skonu se Wayne Rogers (+82), slavný Trapper ze seriálu M*A*S*H, dočkal mnoha poct. Málokdo ale ví, že byl známý jako jeden z nejvíc nemilosrdných chlapů celého showbyznysu!

Svou vznětlivou povahu Rogers nejvíce předvedl v osmdesátých letech, kdy natáčel sitcom House Calls. Wayne, který už byl díky M*A*S*H velkou hvězdou, byl doslova posedlý úspěchem, penězi a mocí! „On byl šéf," říkal jeden z pracovníků studia Universal, kde se natáčelo. „Radši se mu všichni vyhýbali, nevyplatilo se ho naštvat."

Jeden z herců, který se objevili v seriálu, jde ještě dál: „Nejtvrdší byl na scénáristy. Vím, že jednoho nechal vyhodit i z M*A*S*H. Tady se jednou pohádal – a bum! Další den dostal ten, s kým měl konflikt, vyhazov!"

Lidé v seriálu se prý neustále báli, že přijdou kvůli Rogersovi o práci. Rogers se prý také jednou popral s představitelem Radara Garym Burghoffem, konflikt měl i s hercem Anthonym Perkinsem při natáčení filmu WUSA v roce 1970.

Waynovi se ale jedno upřít nedá – byl něco jako magnet na úspěchy. „Na co sáhl, to proměnil ve zlato," říká jeden z jeho přátel. A snad i proto se Rogers na sklonku života věnoval spíše finančnictví, prosadil se jako schopný investor. To je možná důležitější než skutečnost, že jeho temperament občas nešel zvládat...