Manželé přestavovali koupelnu a našli tajné dveře. Místnost, co našli za nimi, je vyděsila k smrti

Lenka Bělská | 21. 4. 2023

Carolyn a Steven Sparksovi procházeli domem z viktoriánské éry v Brightonu v Anglii. „Bude tu spousta práce. Vše se musí udělal znovu,” upozornil makléř. Manželé přikývli. „Staré nemovitosti mají ale velké kouzlo,” pokračoval prodejce. „Nikdy nevíte, na co zajímavého narazíte.”

Pár dnů po prohlídce se rodina rozhodla, že vilu koupí. Společně zařídili stavební povolení k rekonstrukci, sehnali dělníky, materiál a kontaktovali architekta, který jim měl pomoci přivézt starou budovu k životu.

Vědci našli 1000 let starou trubičku. Zcela předběhla dobu. 99 % lidí neuhodne, k čemu sloužila
Magazín

Vědci našli 1000 let starou trubičku. Zcela předběhla dobu. 99 % lidí neuhodne, k čemu sloužila

Carolyn se rozhodla, že celý proces bude natáčet na mobil, aby pak měli srovnání. Díky tomu svět obletělo video, jež zachycuje objev miniaturní místnosti, vybavené pouze jedním kusem nábytku - kovovou postelí.

Tajné dveře v koupelně

„Když jsme domem při prohlídce procházeli, nikdo si nevšiml, že jsou v koupelně další dveře. Suterén nebyl zakreslený ani v plánech,” říká Steven Sparks. „Když jsme tedy začali s přestavbou, dost nás to překvapilo.”

Nenápadný vstup pokračoval strmými schody klesajícími do sklepa. Po několika metrech úzký tunel zatáčel doleva. Nejdřív majitelé narazili na hromadu nepořádku, který tvořila stará střešní krytina a plastové obaly. Poté se ve světle baterek objevil bílý rám postele.

 Muž v podlaze našel starou plechovku. Co v ní bylo, mu vyrazilo dech. Teď už peníze neřeší
Magazín

Muž v podlaze našel starou plechovku. Co v ní bylo, mu vyrazilo dech. Teď už peníze neřeší

„Její velikost naznačuje, že patřila buď dítěti nebo někomu s malým vzrůstem,” říká Carolyn. „To celý nález dělá ještě děsivější. Proč by někdo spal v podzemí, v úzké místnosti s nízkým stropem, nacházející se za tajnými dveřmi?”

Starý dům

Malé okýnko naznačuje, že prostory byly kdysi využívané k uskladnění uhlí. Po zveřejnění videa však sledující přišli s dalšími návrhy. „Mohla zde spát služebná nebo například kuchař,” navrhuje Lori Barkerová. „Promluvte si s místním knihovníkem, pokud okolím procházeli vojáci, majitelé domu se tu mohli schovávat,” dodává. 

Zdroj: Youtube

Další navrhují hororovější scénáře, v nichž zde bylo proti své vůli držené neznámé dítě, nacházela se tu mučírna nebo pokoj Harryho Pottera.

Zdroje: www.nypost.com, www.dailymail.co.uk

Tagy Anglie Brighton dům Harry Potter koupelna Viktoriánské období